Strona główna/Aktualności/Wydarzenia kulturalne w Domu Kultury "Gama"

Wydarzenia kulturalne w Domu Kultury "Gama"

Aktualności 5 Marca 2019

Wyremontowany z ubiegłym roku Dom Kultury "GAMA" niemalże co weekend wypełnia sie po brzegi widzami. W ubiegłą niedzielę Bojszowska Orkiestra "Ponticello" przyciągnęła na widownię prawdziwe tłumy. W najbliższy piątek natomiast na deskach "GAMY" wystawione zostanie najnowsze przedstawienie Teatru Dla Dorosłych, na które wszystkie bilety zostały już wyprzedane. W kwietniu w Bieruniu zorganizowane zostaną DNI TEATRU!

 

Zakończenie karnawału z Orkiestrą „Ponticello”

 

Scena „Gamy” rozbrzmiała w niedzielę barwą smyczków, fletu, waltorni, puzonu, fagotu, klarnetu… a to wszystko za sprawą cudownej Orkiestry „Ponticello”! Trzydziestu muzyków pod dyrekcją Roberta Koźbiała wraz z solistami: Justyną Bujak i Wojciechem Poprawą, przenieśli widzów w świat muzycznej rozrywki. „Przetańczyć całą noc”, „Juliszka”, „Hello Dolly”, „Bell of the ball” czy autorskie aranżacje przebojów zespołu „ABBA”, to tylko parę tytułów z niedzielnego repertuaru, które porywały widownię do gromkich barw. Całość uzupełniona świetnym prowadzeniem tenora Wojciecha Poprawy- lekko, z dystansem, ogromnym poczuciem humoru. Każdy koncert Bojszowskiej Orkiestry „Ponticello”, to niesamowite wydarzenie kulturalne, uczta dla uszu, oczu, intelektu. To świetna promocja naszej wyremontowanej placówki, która swym nowym obliczem zachęca do działań oraz coraz częstszych odwiedzin. A o tych warto wspomnieć! Gośćmi koncertu byli: Burmistrz Miasta -Krystian Grzesica, Senator Czesław Ryszka, Poseł na Sejm Marek Wójcik, Radny Sejmiku Śląskiego Piotr Czarnynoga oraz burmistrzowie i wójtowie ościennych gmin. Gospodarzem koncertu była, debiutująca w tej roli pani Joanna Lorenc, dyrektor Bieruńskiego Ośrodka Kultury.

 

 

 

Dzień kobiet z Teatrem Dla Dorosłych

8 marca o godzinie 19.00 w Domu Kultury "Gama" nastąpi oficjalna premiera najnowszego spektaklu Teatru Dla Dorosłych "Chop od moji baby", w reżyserii Joanny Lorenc.

Scenariusz do przedstawienia napisał Marcin Melon.  Na deskach "Gamy" zobaczymy: Dagmarę Kupczyk, Sławomira Rosowskiego, Bartłomieja Jarosza i Mateusza Duraja. 

Druga część spektaklu będzie miała charakter muzyczny...

Szczegóły znajdują sie na plakacie:

 

 

Bilety na marcowy spektakl zostały wyprzedane. Kolejna okazja do obejrzenia  "Chop od moji baby" nastapi już w kwietniu.

 

 

 

Źródło artykułu: bok.bierun.pl

Podobne wiadomości:

do góry