• język migowy
  • BIP
Oficjalny portal miasta Bierunia

Urząd Miasta Bieruń

Panorama miasta Bieruń

Urząd Miasta Bierunia

Strona główna/Aktualności/Stacja Regeneracja w Bieruniu!

Stacja Regeneracja w Bieruniu!

Aktualności 17 Sierpnia 2020

Mamy to! Na ulicy Turystycznej, przy nowo wybudowanej ścieżce rowerowej (obok Centrum Inicjatyw Gospodarczych) stanęły ławka solarna oraz samoobsługowa stacja naprawy rowerów. Projekt ten zrealizowany został przez Stowarzyszenie LGD "Ziemia Pszczyńska", którego Miasto Bieruń jest członkiem -  we współpracy z LGD "Żywiecki Raj" oraz LGD "Ziemia Bielska".

 

 

Stacja naprawy rowerów, czyli miejsce do samodzielnych napraw jednośladów, wyposażona jest w kompleksowy zestaw narzędzi, wieszak na rower oraz pompkę. Wszystko to umieszczone jest w charakterystycznej pomarańczowej obudowie i na pewno będzie przydatne podczas doraźnych napraw lub regulacji.

Ławka solarna to nowoczesne urządzenie posiadające stojak na rowery.  Wyposażona jest w dwa gniazdka USB, dzięki którym w sposób ekologiczny można naładować urządzenia przenośne zarówno w dzień jak i w nocy, ponieważ bateria wystarcza aż na 70 godzin ładowania.

 

Podkreślmy:

  • To już druga samoobsługowa stacja naprawy rowerów w Bieruniu. Pierwsza stoi przy ścieżce rowerowej na ulicy Węglowej. Powstała w ubiegłym roku w związu z budową drogi rowerowej komunikującej istniejącą ścieżkę rowerową (łączącą Bieruń Stary z Bieruniem Nowym) z Plantami Karola.
  • Ławka solarna wyposażona jest w panele fotowoltaiczne do pozyskiwania energii słonecznej, dzięki czemu wieczorem będzie podświetlana (zastosowane zostanie oświetlenie LED).

 

Lokalna Grupa Działania "Ziemia Pszczyńska" jest stowarzyszeniem, które łączy podmioty gospodarcze, samorządy, organizacje pozarządowe oraz osoby fizyczne we wspólnym działaniu na rzecz rozwoju lokalnego. W 2015 roku do grona gmin członkowskich dołączył LGD dołączył Bieruń.

 

 

Podobne wiadomości:

do góry