Strona główna/Aktualności/RAPORT EPIDEMICZNY

RAPORT EPIDEMICZNY

Aktualności 23 Listopada 2020

Lekko poprawia się stan epidemiczny w Bieruniu. Przybywa ozdrowieńców i ubywa zakażonych. Nie traćmy jednak czujności! Pamiętajmy, że sytuacja pandemiczna w całej Europie jest wciąż bardzo groźna. Prosimy zatem Mieszkańców o przestrzeganie zasad bezpieczeństwa i otoczenie szczególną troską naszych Seniorów.

 

Ilość osób hospitalizowanych oraz ilość zgonów spowodowanych koronawirusem podać możemy jedynie w skali całego powiatu bieruńsko-lędzińskiego. Żadna instytucja nie raportuje bowiem takich danych dla pojedyńczej gminy. Zakażeni z Bierunia mogą leżeć bowiem w różnych szpitalach i chorować na różne choroby współistniejące.

Na obecną chwile udało się nam ustalić nastepujące dane:

  • Ilość osób hospitalizowanych w całym powiecie - 15
  • Ilość zgonów w całym powiecie - 18

 

 

Koronawirus to trudny przeciwnik. Walka z nim musi być przemyślana. Ostatnie obostrzenia doprowadziły do wyhamowania epidemii. Jednak nie na tyle, żeby w daleko idący sposób rozluźniać obecne restrykcje. Po analizie danych dotychczasowych zachorowań, przedstawiamy kompleksowy plan i jasne założenia na nadchodzące 100 dni - czytamy na rządowej stronie WWW. Dowiedzcie się więcej KLIKAJĄC TUTAJ.

Czytaj również:

 

Wykaz wszystkich raportów epidemicznych od marca do dzisiaj:

Podobne wiadomości:

do góry