• język migowy
  • BIP
Oficjalny portal miasta Bierunia

Urząd Miasta Bieruń

Panorama miasta Bieruń

Urząd Miasta Bierunia

Strona główna/Aktualności/Pierwszy z 30 dębów na 30-lecie Odrodzonej Samorządności Bierunia posadzony!

Pierwszy z 30 dębów na 30-lecie Odrodzonej Samorządności Bierunia posadzony!

Aktualności 21 Kwietnia 2021

Dzień Ziemi w roku jubileuszy 30-lecia Odrodzonej Samorządności Bierunia nabrał zupełnie nowego wymiaru! A to za sprawą naszej zielonej akcji, która 22 kwietnia została uroczyście zainaugurowana poprzez posadzenie pierwszego z planowanych trzydziestu dębów.

Zielona akcja

W związku z uroczystymi obchodami jubileuszu 30-lecia odzyskania praw miejskich oraz wdrażaną sukcesywnie w naszym mieście na różne sposoby koncepcją ECO BIERUŃ, postanowiliśmy do końca 2021 roku posadzić w Bieruniu 30 dębów. Będzie to żywy pomnik naszej odrodzonej samorządności.

W Święto Ziemi nastąpiła inauguracja akcji! Burmistrz Krystian Grzesica wraz z grupą Radnych, dyrekcją Szkoły Podstawowej nr 1 w Bieruniu i mieszkańcami posadził pierwsze z trzydziestu oczekiwanych drzew.

Lokalizacja pierwszego dębu nie jest przypadkowa. Za dwa miesiące oficjalnie oddane do użytku zostanie nowe skrzydło budynku SP1 wraz z nowoczesną salą gimnastyczną. Rok 2021 jest zatem w pewnym sensie rokiem przełomowym dla tej placówki oświatowej i dysponowanej przez nią infrastruktury. Pamiątką powstania obiektu będzie to właśnie wspaniałe - rosnące tuż obok - drzewo.

zieleń

Inicjatywą towarzyszącą sadzeniu pierwszego z trzydziestu dębów było rozdawanie drzewek iglastych naszym mieszkańcom. 22 kwietnia spotkać nas można było w okolicy starówki - na Rynku, przy centrum handlowym ATUT i przy Szkole Podstawowej nr 1 na ulicy Krakowskiej. W rekordowym tempie rozdaliśmy kilkaset roślin. Drzewka wydawane były bezpłatnie. Nasi mieszkańcy posadzą je zapewne w swoich ogródkach i na działkach, co sprawi, że Bieruń będzie jeszcze bardziej zielony.

 

 

 dąb

 dąb

 

dąb

 

dąb

Podobne wiadomości:

do góry