• język migowy
  • BIP
Oficjalny portal miasta Bierunia

Urząd Miasta Bieruń

Panorama miasta Bieruń

Urząd Miasta Bierunia

Strona główna/Aktualności/Boisko na ulicy Bijasowickiej będzie zmodernizowane!

Boisko na ulicy Bijasowickiej będzie zmodernizowane!

Aktualności 21 Kwietnia 2021

Ponad 120 tysięcy złotych trafi do Bierunia za pośrednictwem Stowarzyszenia LGD "Ziemia Pszczyńska", którego nasze miasto jest cząścią. Są to środki pochodzące z funduszy Unii Europejskiej, które dofinansują modernizację boiska sportowego mieszczącego się przy ulicy Bijasowickiej. Cała inwestycja kosztować będzie ponad 207 tysięcy złotych, a jej realizacja nastąpi w roku 2022.

Boisko

 

Inwestycja polega na przebudowie małej architektury boiska sportowego zlokalizowanego przy filii Przedszkola nr 2 w Bijasowicach.

Zakres prac obejmie:

  • wymianę 601,72 m2 nawierzchni asfaltowej na nawierzchnię bezpieczną poliuretanową
  • montaż bramek boiskowych z siatkami (2 sztuki)
  • montaż słupków do siatkówki i tenisa ziemnego wraz z siatkami (2 sztuki)
  • montaż 40 metrów piłkochwytów.

 

Projekt „Modernizacja obiektów rekreacyjnych na terenie Gminy Bieruń” jest współfinansowany ze środków unijnych w ramach poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” z wyłączeniem projektów grantowych oraz operacji w zakresie podejmowania działalności gospodarczej objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Całkowita wartość projektu wynosi: 207 145,03 zł, w tym dofinansowanie z UE: 120 897,00 zł (58,36%).

 

Boisko 2

 

Inwestycja skierowana jest do mieszkańców Gminy Bieruń oraz gmin objętych działalnością Lokalnej Grupy Działania "Ziemia Pszczyńska", a także turystów skupiających się wokół idei aktywnego wypoczynku. Realizacja zadania wpłynie pozytywnie na urozmaicenie i rozwój infrastruktury turystyczno - rekreacyjnej, jak również otoczenia, czego efektem będzie rozwój turystyki związanej z aktywnością fizyczną w plenerze (gra w piłkę nożną, siatkówkę, tenisa, piłkę ręczną oraz aktywne spędzanie czasu przez dzieci). Bezpośrednie sąsiedztwo boiska z przedszkolem publicznym umożliwi placówce prowadzenie na nim ogólnorozwojowych zajęć z przedszkolakami. Infrastruktura zmodernizowana na skutek realizacji przedsięwzięcia będzie ogólnodostępna.

 

LGD

 

Podobne wiadomości:

do góry