• język migowy
  • BIP
Oficjalny portal miasta Bierunia

Urząd Miasta Bieruń

Panorama miasta Bieruń

Urząd Miasta Bierunia

trawa

Strona główna/Aktualności/Odbierz bezpłatną maseczkę!

Odbierz bezpłatną maseczkę!

Aktualności 21 Kwietnia 2021

Przypominamy, że mieszkańcy Bierunia mogą bezpłatnie odbierać maseczki, które Gmina otrzymała z Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych. Maseczki dostępne są w Urzedzie Miejskim, ul. Rynek 14 (w siedzibie Centrum Monitoringu, przy głównym wejściu) oraz w siedzibie Straży Miejskiej, ul. Jagiełły 1 (u dyżurnego). Serdecznie zapraszamy!

 

Maseczki

 

Docelowo maseczki wydawane będą również w tworzonym właśnie Punkcie Szczepień Powszechnych, na "Orliku" przy Liceum Ogólnokształcącym im. Powstańców Śląskich (ul. Licealna 17) - od dnia uruchomienia punktu, co planowane jest na 17 maja.

 

Przypominamy, że w związku z sytuacją epidemiczną w kraju wciąż obowiązuje noszenie maseczek w miejscach publicznych. Ponieważ Gmina Bieruń otrzymała bardzo duże ilości maseczek, przekazane przez Rządową Agencję Rezerw Strategicznych, od kilkunastu dni prowadzi akcje masowego ich rozdawania. W dniach 12-16 kwietnia Straż Miejska oraz dwie jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej (OSP Bieruń Stary i OSP Czarnuchowice) rozdały łącznie 2 500 sztuk maseczek. Akcja prowadzona była w miejscach publicznych, uczęszczanych licznie przez mieszkańców.

 

Maseczki 2

 

Każdy mieszkaniec, który ma potrzebę posiadania kolejnej maseczki, może odebrać ją w którymś z dwóch wymienionych punktów dystrybucji - oczywiście w godzinach pracy tych instytucji. Są to:

  • Urząd Miejski w Bieruniu - ul. Rynek 14
  • Straż Miejska w Bieruniu - ul. Jagiełły 1

 

 

Podobne wiadomości:

do góry