Strona główna/Aktualności/Noc Świętojańska 2019 za nami!

Noc Świętojańska 2019 za nami!

Aktualności 24 Czerwca 2019

Zabawa przy muzyce Arkadia Band, występy zespołów "Ziemia Bieruńska" i "Nowobierunianki", pokazy czarów i magii oraz rzucanie wianków do Wisły - to tylko niektóre z atrakcji dostępnych dla mieszkańców podczas tegorocznej Nocy Świętojańskiej w Bieruniu. 

 

W sobotę, 22 czerwca w naszym mieście wiele się działo! Celebrowaliśmy bowiem doroczną Noc Świętojańską nad rzeką Wisły. Wydarzenie to stanowiło połączenie tradycji z nowoczesnością. Z jednej strony nawiązaliśmy do dawnej kultury - obrzędów i obyczajów starosłowiańskich, z drugiej zaś strony gościliśmy nad Wisłą - jak co roku -  topową gwiazdę polskiej sceny muzycznej. Tym razem przed bieruńską publicznością wystąpiła SARSA.

 

Bieruński Ośrodek Kultury, który był głównym organizatorem tej wyjątkowej imprezy zadbał o to, by w trakcie całego wieczoru nie zabrakło elementów tradycji - poza plecieniem i rzucaniem do wody wianków odbyło się też między innymi rytualne zapalenie świętojańskiego ogniska. Obchodom Nocy Świętojańskiej nad rzeką Wisłą towarzyszyły również klasyczne atrakcje, jak dmuchańce dla dzieci, gry i zabawy w plenerze, pokaz sztucznych ognii, a także dyskoteka pod chmurką.

 

Punktem głównym wydarzenia był oczywiście koncert Sarsy, który rozpoczął się o godzinie 20.30 i przyciągnął pod scenę główną całą masę młodzieży. Pogoda tego dnia dopisała, toteż atmosfera była zupełnie wyjątkowa.

 

Zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć z tego wyjątkowego wydarzenia:

 

 

 

 

Podobne wiadomości:

do góry