• język migowy
  • BIP
Oficjalny portal miasta Bierunia

Urząd Miasta Bieruń

Panorama miasta Bieruń

Urząd Miasta Bierunia

Strona główna/Aktualności/Międzynarodowy Dzień Muzeów. Najlepsze życzenia dla muzealników!

Międzynarodowy Dzień Muzeów. Najlepsze życzenia dla muzealników!

Aktualności 18 Maja 2022

Z okazji Międzynarodowego Dnia Muzeów wszystkim muzealnikom, etnografom i historykom sztuki składamy najlepsze życzenia. Życzymy, by zawsze wykonywali swoją pracę z pasją, realizując misję pielęgnowania i popularyzowania naszej kultury i dziedzictwa. Szczególnie serdeczne życzenia kierujemy do Muzeum Miejskiego w Bieruniu! 

Międzynarodowy Dzień Muzeów
 

Muzeum Miejskie w Bieruniu (w organizacji) pracuje od 2018 roku. Gromadzi cenne zbiory zdjęć i dokumentów oraz pamiątki i zabytkowe sprzęty przechowywane dotąd w bieruńskich rodzinach. Realizuje filmy, organizuje plenerowe wystawy i spacery historyczne, realizuje projekty badawcze.


Najnowszy projekt to „Kod kulturowy historycznej ziemi pszczyńskiej”, na który placówka otrzymała dofinansowanie z Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

Projekt naszego muzeum został doceniony i uzyskał dofinansowanie w programie „Kultura ludowa i tradycyjna”. Konkurencja była bardzo duża - z 1042 wniosków, które napłynęły z całej Polski, dofinansowanie uzyskało zaledwie 146 projektów! Realizacja projektu potrwa dwa lata. 

 

muzeum kod kulturowy

 


Warto przypomnieć, że Bieruń jest częścią historycznej ziemi pszczyńskiej, na której obszar składają się obecne powiaty: bieruńsko-lędziński, pszczyński, mikołowski, a także miasto Tychy, Mysłowice oraz południowe dzielnice dzisiejszych Katowic. Dawniej najważniejszymi miastami na tym terenie były: Pszczyna, Mikołów i oczywiście Bieruń!

 

Wszystkie bieżące informacje o działalności Muzeum Miejskiego w Bieruniu można znaleźć na stronie internetowej - KLIKNIJ TUTAJ.

 

Zachęcamy także do śledzenia naszego muzeum w mediach społecznościowych!

Podobne wiadomości:

do góry