• język migowy
  • BIP
Oficjalny portal miasta Bierunia

Urząd Miasta Bieruń

Panorama miasta Bieruń

Urząd Miasta Bierunia

Strona główna/Aktualności/LGD Ziemia Pszczyńska zaprasza na warsztaty strategiczne

LGD Ziemia Pszczyńska zaprasza na warsztaty strategiczne

Aktualności 19 Maja 2022

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania "Ziemia Pszczyńska" przystępuje do tworzenia wielofunduszowej strategii na kolejny okres programowania i zaprasza mieszkańców gmin członkowskich do włączenia się w ten proces. Warsztaty strategiczne dla mieszkańców odbędą się w Bieruniu 6 czerwca. 

LGD warsztaty plakat

 

Lokalna Grupa Działania "Ziemia Pszczyńska" jest stowarzyszeniem, które łączy podmioty gospodarcze, samorządy, organizacje pozarządowe oraz osoby fizyczne we wspólnym działaniu na rzecz rozwoju lokalnego. Miasto Bieruń jest członkiem Stowarzyszenia od 2015 roku. 

Mieszkańcy obszaru LGD oraz firmy i instytucje działające na tym obszarze mogą ubiegać się o pomoc finansową w zakresie następujących działań:

  • różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej,
  • odnowa i rozwój wsi,
  • tworzenie i rozwój mikroprzedsiębiorstw,
  • małe projekty.

Nowością w tej perspektywie finansowej będzie fakt, że LGD realizować będzie strategie wielofunduszowe. Oprócz środków z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich, na poziom LGD alokowane zostały również środki z: Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz Europejskiego Funduszu Społecznego.
 
Warsztaty Strategiczne w Bieruniu odbędą się 6 czerwca o godzinie 18:00 w sali nr 107 Urzędu Miejskiego. Osoby zainteresowane prosimy o wcześniejsze zgłoszenie chęci uczestnictwa: 


Biuro Funduszy Zewnętrznych
tel. 32 708 09 63
fz@um.bierun.pl

 
 
do góry