• język migowy
  • BIP
Oficjalny portal miasta Bierunia

Urząd Miasta Bieruń

Panorama miasta Bieruń

Urząd Miasta Bierunia

Strona główna/Aktualności/Uroczystości i Dzień Otwarty. Strażacy świętowali

Uroczystości i Dzień Otwarty. Strażacy świętowali

Aktualności 17 Maja 2022

Maj to miesiąc. w którym strażacy wspominają swojego patrona - św. Floriana, a także świętują, honorują najbardziej zasłużonych, odbierają nagrody i odznaczenia.

Straż pożarna Tychy. Jubileusz 30-leciaUroczystości w KM PSP w Tychach

 

Z okazji Dnia Strażaka w Bieruniu i w Tychach odbyły się uroczyste apele, w których uczestniczyli przedstawiciele władz samorządowych. Świętowali zarówno funkcjonariusze Państwowej Straży Pożarnej, jak i strażacy ochotnicty, służący w jednostkach OSP na terenie powiatu. Podczas uroczystości Miasto Bieruń reprezentowali burmistrz Krystian Grzesica oraz sekretarz miasta Jolanta Sałęga. 

12 maja w Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Tychach w odbyła się uroczystość z okazji Dnia Strażaka oraz 30-lecia uchwalenia ustawy o Państwowej Straży Pożarnej i ustawy o ochronie przeciwpożarowej. Wszystkim strażakom w imieniu życzenia złożyła Sekretarz Miasta Jolanta Sałęga.

Komendant PSP w Tychach st. bryg. Piotr Szojda przekazał Burmistrzowi Bierunia okolicznościowy medal z okazji 30-lecia Państwowej Straży Pożarnej, z wyrazami uznania i podziękowania za działalność na rzecz ochrony przeciwpożarowej. 

Medal 30-lecie PSPMedal z okazji 30-lecia powołania Państwowej Straży Pożarnej. 

 

Natomiast 16 maja na placu przed Starostwem Powiatowym w Bieruniu zorganizowano uroczysty apel z okazji strażackiego święta. Najbardziej zasłużeni strażacy otrzymali odznaczenia, zaś wszyscy wysłuchali podziękowań za ich służbę. Szczęśliwych powrotów ze wszystkich akcji życzył strażakom m.in. burmistrz Bierunia Krystian Grzesica. 

Dzień Strażaka w Bieruniu

Dzień Strażaka w Bieruniu Uroczystość przy Starostwie Powiatowym w Bieruniu.

 

Nietypowe strażackie święto zorganizowali druhowie z którzy 15 maja urządzili plenerowy dzień otwarty na terenach przy Łysinie. Dzieci i dorośli mogli z bliska zobaczyć sprzęt i wyposażenie strażaków oraz nauczyć się udzielania pierwszej pomocy.

Wszystkim Strażakom jeszcze raz składamy najlepsze życzenia z okazji ich święta, życzymy bezpiecznej pracy i szczęścia w życiu osobistym.

 

do góry