• język migowy
  • BIP
Oficjalny portal miasta Bierunia

Urząd Miasta Bieruń

Panorama miasta Bieruń

Urząd Miasta Bierunia

Strona główna/Aktualności/Dary dla gmin Obwodu Kijowskiego

Dary dla gmin Obwodu Kijowskiego

Aktualności 12 Maja 2022

Nie ustajemy w działaniach mających na celu wsparcie Ukrainy broniącej się przed agresją Rosji. 11 maja nasze miasto wysłało samochód wypełniony sprzętem do Katowic, do Śląskiego Związku Gmin i Powiatów - organizatora akcji pomocowej dla gmin Obwodu Kijowskiego. 

Samochód przewozowy oraz miejsce załadunku zostały nam udostępnione przez firmę NITROERG S.A., której serdecznie dziękujemy za wsparcie i uprzejmość. 

 

autoW odbiorze sprzętu, załadunku i transporcie do Katowic pomógł nam NITROERG S.A.

 
  • Dla gmin Obwodu Kijowskiego zakupiliśmy 2 agregaty prądotwórcze oraz 15 zestawów kuchenek palnikowych (kuchenka + reduktor + wąż). 

 

Dary zakupione zostały ze środków zebranych na koncie pomocowym Urzędu Miejskiego w Bieruniu, których łącznie uzbieraliśmy dotychczas 33 513,54 zł. Podkreślmy, że pieniądze na nasze konto pomocowe wpłacane są regularnie przez osoby prywatne (anonimowych darczyńców - mieszkańców naszego miasta), a także przez instytucje i nasze miasta partnerskie.
 
 
  • W maju 1000 zł wpłacone zostało na konto pomocowe przez Rejonowe Koło Pszczelarzy BIERUŃ, którego prezesem jest Tadeusz Mateja (środki pochodziły ze zbiórki członków koła).
 
  • Dwa duże przelewy wpłynęły na nasze konto z miasta Meung Sur Loire we Francji  - ponad 12 500 zł oraz prawie 9 000 zł. Pierwszy przelew to zbiórka przeprowadzona wśród mieszkańców Meung Sur Loire, a drugi to pomoc od zaprzyjaźnionego z Meung Sur Loire innego francuskiego miasteczka.

 

  • Przypomnijmy, że w marcu w naszym mieście odbył się piknik charytatywny - GRAMY DLA UKRAINY zorganizowany przez firmę NEXTEER we współpracy z bieruńskimi i tyskimi zakładami pracy, podczas którego uzbierano kwotę 10 000 zł. Środki te również zasiliły konto pomocowe naszego miasta.

 

Śląski Związek Gmin i Powiatów, którego Miasto Bieruń jest członkiem zorganizował pomoc skierowaną do najbardziej potrzebujących - do Ukraińców podejmujących czynną walkę z najeźdźcą w miejscach, gdzie nie ma wody, prądu i gazu; gdzie nie działa kanalizacja, gdzie nie ma dostępu do leków, gdzie nie funkcjonują szpitale i służby ratownicze. Miasto Bieruń czynnie włączyło się w akcje i zgromadziło, a następnie przetransportowało do Katowic sporo potrzebnego sprzętu.

 

Przypomnijmy, że jeszcze w kwietniu Miasto Bieruń wysłało do Śląskiego Związku Gmin i Powiatów pierwszy trensport z darami dla gmin Obwodu Kijowskiego. Był to sprzęt medyczny i ratunkowy zakupiony przez amerykańskich skautów i dostarczony do Urzędu Miejskiego przez zaprzyjaźnionego z nimi mieszkańca Bierunia. Do transportu dołączono wówczas również 9 wózków inwalidzkich dostarczonych do Bierunia przez biuro senatorskie Wicemarszałek Gabrieli Morawskiej-Staneckiej.

 

 

 

 

Podobne wiadomości:

do góry