• język migowy
  • BIP
Oficjalny portal miasta Bierunia

Urząd Miasta Bieruń

Panorama miasta Bieruń

Urząd Miasta Bierunia

Strona główna/Aktualności/Za nami debata na temat bezpieczeństwa energetycznego

Za nami debata na temat bezpieczeństwa energetycznego

Aktualności 12 Maja 2022

Miasto Bieruń było gospodarzem debaty na temat bezpieczeństwa energetycznego i przyszłości odnawialnych źródeł energii. Organizatorami wydarzenia byli Związek Górnośląski i stowarzyszenie BoMiasto. Jednym z prelegentów był Krystian Grzesica - Burmistrz Miasta Bierunia.

 

Debata

 

11 maja 2022 roku, w kinoteatrze JUTRZENKA odbyła się ciekawa debata, w której udział wziął Burmistrz Miasta Bierunia Krystian Grzesica. Debata dotyczyła przyszłości OZE w kontekście działań zwalczających smog oraz zapewnienia bezpieczeństwa energetycznego.

  • Pierwsza część spotkania dotyczyła tematu: Uchwała antysmogowa i fotowoltaika. Co to oznacza dla Miasta i jego mieszkańców?
O tym Burmistrz Krystian Grzesica dyskutował  z Grzegorzem Frankim - prezesem Związku Górnośląskiego oraz z Patrykiem Białasem - prezesem stowarzyszenia BoMiasto (i jednocześnie radnym Rady Miasta Katowice).
 
  • Druga część spotkania odbyła się w formie dyskusji z publicznością. Temat: Energia obywatelska, czyli co i jak możemy zrobić razem w Mieście?
W dyskusji udział wzięli eksperci stowarzyszenia BoMiasto - Paweł Wyszomirski i Kamil Szewczyk.
 

Wizyta gości w Bieruniu była również okazją do wspólnego spaceru po starówce i zwiedzenia rynku.

 
 

Podobne wiadomości:

do góry