• język migowy
  • BIP
Oficjalny portal miasta Bierunia

Urząd Miasta Bieruń

Panorama miasta Bieruń

Urząd Miasta Bierunia

Strona główna/Aktualności/Komunikat w sprawie zalegania wód w międzywalu

Komunikat w sprawie zalegania wód w międzywalu

Aktualności 9 Lutego 2024

Uwaga! W związku z długotrwałymi i intensywnymi opadami deszczu, nastąpiło podniesienie się poziomów wód. W połączeniu z nasączeniem gruntu utrudnia to prawidłowy odpływ wody do rzek. Zmienna pogoda powoduje okresowe wahania wysokości ich stanów.

woda

 

Za prawidłowe utrzymanie koryt rzek, międzywala i wałów powodziowych odpowiedzialne jest Państwowe Gospodarstwo Wodne WODY POLSKIE. Gmina Bieruń pozostaje w stałym kontakcie z WODAMI POLSKIMI w Gliwicach i Nadzorem Wodnym w Bieruniu w celu zapewnienia bezpieczeństwa powodziowego.

 

W związku z pojawiającymi się zgłoszeniami zalegania wody w międzywalu Gostyni powiadomiono o tym fakcie Centrum Operacyjne PGW WODY POLSKIE w Gliwicach oraz Nadzór Wodny w Bieruniu który podejmie działania interwencyjne. Ponadto doraźnie skierowano na miejsce OSP celem weryfikacji szczelności przepustów wałowych. OSP podejmie odpowiednie działania mające na celu podniesienie stanu bezpieczeństwa.

woda

 

Podkreślić należy, że Gmina Bieruń corocznie uczestniczy w wiosennych przeglądach wałów przeciwpowodziowych i przepustów. Ponadto obliguje WODY POLSKIE do prawidłowej realizacji zadań utrzymaniowych na wałach.

 

woda

Podobne wiadomości:

do góry