• język migowy
  • BIP
Oficjalny portal miasta Bierunia

Urząd Miasta Bieruń

Panorama miasta Bieruń

Urząd Miasta Bierunia

Strona główna/Aktualności/Uwaga! Przejazd kolumn pojazdów wojskowych przez drogi województwa śląskiego!

Uwaga! Przejazd kolumn pojazdów wojskowych przez drogi województwa śląskiego!

Aktualności 12 Lutego 2024

Śląskie Centrum Zarządzania Kryzysowego Śląskiego Urządu Wojewódzkiego w Katowicach informuje, że od dnia 12 lutego 2024 r., na drogach niemal całego kraju, odbywa się ruch kolumn pojazdów wojskowych w związku z cyklicznymi wojskowymi ćwiczeniami pod kryptonimem STEADFAST DEFENDER-24 i DRAGON-24,które odbywają się zgodnie z tegorocznym programem szkolenia Sił Zbrojnych RP.

 

kolumny

 

Uwaga! Kolumny pojazdów wojskowych przemieszczają się po autostradach, drogach ekspresowych oraz drogach krajowych.

 

Ruch pojazdów biorących udział w ćwiczeniach będzie skoordynowany w taki sposób aby ich przejazd w jak najmniejszym stopniu powodował utrudnienia w ruchu. Będą one eskortowane i zabezpieczone przez Żandarmerię Wojskową i poddziały regulacji ruchu Wojska Polskiego we współpracy z Policją.Przegrupowania zostały skoordynowane z właściwymi władzami, w tym lokalnymi.

Prosimy o:

  • zachowanie szczególnej ostrożności,
  • niewjeżdżanie pomiędzy pojazdy wojskowe jadące w kolumnie

 

Przejazd wojsk przez teren województwa śląskiego odbędzie się w dniach 29.02.2024 r. - 01.03.2024 r.  Kolumna transportu wojskowego z Bolesławca (woj. dolnośląskie) przemieszczać się będzie przez woj. opolskie, woj. śląskie do woj. podkarpackiego.Transport wojsk na terenie województwa śląskiego odbędzie się przez powiat gliwicki oraz miasta: Gliwice, Zabrze, Ruda Śląska, Katowice, Mysłowice, Jaworzno.

 

 

 

Podobne wiadomości:

do góry