• język migowy
  • BIP
Oficjalny portal miasta Bierunia

Urząd Miasta Bieruń

Panorama miasta Bieruń

Urząd Miasta Bierunia

Strona główna/Aktualności/Komunikat MOPS-u - świadczenia

Komunikat MOPS-u - świadczenia

Aktualności 4 Lipca 2023

Uwaga! Komunikat w sprawie wniosków o ustalenie prawa do  świadczeń rodzinnych oraz świadczeń z funduszu alimentacyjnego na nowy okres zasiłkowy/świadczeniowy 2023/2024!

 

 mops

 

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Bieruniu - Dział Świadczeń i Spraw Alimentacyjnych informuje, iż od dnia 01.07.2023 r. można przesyłać drogą elektroniczną, tj. wyłącznie przy użyciu profilu zaufanego lub podpisu kwalifikowanego (link do strony: https://wnioski.mpips.gov.pl/ewnioski/index.eup) wnioski o zasiłki rodzinne wraz z dodatkami, wnioski o specjalne zasiłki opiekuńcze, a także wnioski o świadczenia z funduszu alimentacyjnego na okres zasiłkowy / świadczeniowy 2023/2024.

Natomiast wnioski w formie papierowej będzie można składać od dnia 01 sierpnia 2023 r. w siedzibie Działu Świadczeń i Spraw Alimentacyjnych przy ul. Władysława Jagiełły 1 - tj. w biurach A020 i A021 zlokalizowanych w segmencie A (budynek parterowy).

 

MOPS

 

Informujemy również, iż zasady przyznawania zasiłków rodzinnych wraz z dodatkami, specjalnych zasiłków opiekuńczych oraz świadczeń z funduszu alimentacyjnego nie uległy zmianie - w dalszym ciągu ich przyznanie uzależnione jest od spełnienia określonych wymogów ustawowych, w tym dotyczących kryterium dochodowego. Kryterium dochodowe warunkujące przyznanie zasiłków rodzinnych wraz z dodatkami i specjalnych zasiłków opiekuńczych w dalszym ciągu wynosi 674,00 zł na osobę w rodzinie lub 764,00 zł na osobę w rodzinie,    gdy członkiem rodziny jest dziecko niepełnosprawne. Natomiast kryterium dochodowe warunkujące przyznanie świadczeń z funduszu alimentacyjnego na okres 2023/2023 wynosi 1.209,00 zł na osobę w rodzinie.

Nadmieniamy, iż w przypadku gdy dochód rodziny nieznacznie przekroczy w/w kryteria dochodowe istnieje możliwość przyznania w/w świadczeń w ramach tzw. mechanizmu złotówka za złotówkę.

Druki wniosków można pobrać w Dziale Świadczeń i Spraw Alimentacyjnych Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Bieruniu  lub na stronie Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej - linki do strony: https://www.gov.pl/web/rodzina/wzory-wnioskow-o-swiadczenia-dla-rodzin-aktualizacja-na-dzien-29052018-r-do-stosowania-takze-na-okres-20182019

 

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej jest do Państwa dyspozycji w związku z czym w przypadku pytań prosimy o kontakt telefoniczny pod numerami telefonów:  32 708 04 89 i 32 708 04 90 lub poprzez adres e-mail :.

 

 

Podobne wiadomości:

do góry