• język migowy
  • BIP
Oficjalny portal miasta Bierunia

Urząd Miasta Bieruń

Panorama miasta Bieruń

Urząd Miasta Bierunia

Strona główna/Aktualności/Kolejny ciekawy projekt, realizowany przez LGD "Ziemia Pszczyńska"

Kolejny ciekawy projekt, realizowany przez LGD "Ziemia Pszczyńska"

Aktualności 3 Sierpnia 2022

W ramach współpracy między samorządami, zrzeszonymi w stowarzyszeniu Lokalna Grupa Działania "Ziemia Pszczyńska" zapraszamy na ciekawe wydarzenie: Otwarcie Kina Plenerowego w Suszcu, które odbędzie się 21 sierpnia o godz. 10.30 przy budynku Gminnego Ośrodka Kultury.

plakat LGD

W ramach Kina Plenerowego odbędą się warsztaty filmowo-plastyczne dla dzieci z klas 1- 5 szkoły podstawowej. Z warsztatów mogą korzystać mieszkańcy gmin z obszaru działania LGD Ziemia Pszczyńska (a więc także Bierunia) oraz LGD Ziemia Bielska.


Warsztaty są bezpłatne dla uczestników, ale liczba miejsc jest ograniczona, dlatego obowiązują zapisy: https://tiny.pl/wq4bz

Kino Plenerowe w Suszcu powstało w ramach projektu EduPark, prowadzonego przez LGD Ziemia Pszczyńska we współpracy z LGD Ziemia Bielska.

Lokalna Grupa Działania "Ziemia Pszczyńska" jest stowarzyszeniem, które łączy podmioty gospodarcze, samorządy, organizacje pozarządowe oraz osoby fizyczne we wspólnym działaniu na rzecz rozwoju lokalnego. Miasto Bieruń jest członkiem Stowarzyszenia od 2015 roku.
Mieszkańcy obszaru LGD oraz firmy i instytucje działające na tym obszarze mogą ubiegać się o pomoc finansową w zakresie następujących działań:

  • różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej,
  • odnowa i rozwój wsi,
  • tworzenie i rozwój mikroprzedsiębiorstw,
  • małe projekty.

Podobne wiadomości:

do góry