• język migowy
  • BIP
Oficjalny portal miasta Bierunia

Urząd Miasta Bieruń

Panorama miasta Bieruń

Urząd Miasta Bierunia

Strona główna/Aktualności/Kolejne środki dla Bierunia w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych

Kolejne środki dla Bierunia w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych

Aktualności 7 Stycznia 2021

Blisko 1 milion 800 tysięcy złotych trafiło do Bierunia z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych w ramach rządowego wspracia #TarczaDlaSamorządów. Środki te przeznaczone zostały na dwie realizowane obecnie w naszym mieście inwestycje - przebudowę ulicy Węglowej wewnętrznej i przebudowę budynku dworca kolejowego w Bieruniu Nowym. To już drugie dofinansowanie rządowe z jakiego Bieruń korzysta w ramach tego programu.

Obie inwestycje są w trakcie realizacji i na obie gmina pozyskała wcześniej dofinansowania - w przypadku przebudowy drogi wewnętrznej ulicy Węglowej jest to dofinansowanie pochodzące z rządowego Funduszu Dróg Samorzadowych, a w przypadku przebudowy budynku dworca kolejowego z Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020. Niezależnie jednak od tego, Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych dodatkowo wspiera obie inwestycje kwotami 664 132,00 zł i 1 134 527,00 zł.

 

Więcej na temat obu inwestycji przeczytacie poniżej:

 

 

 

Podkreślmy, że był to już drugi nabór wniosków w ramach #TarczaDlaSamorzadów. W pierwszym naborze Miasto Bieruń pozyskało z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych blisko 2,3 mln złotych dofinansowania na budowę nowego skrzydła budynku Szkoły Podstawowej nr 1 w Bieruniu wraz z budową nowej sali gimnastycznej (inwestycja ta wcześniej dofinansowana też była ze środków Ministerstwa Sportu w ramach programu SPORTOWA POLSKA kwotą 2,5 mln zł) - CZYTAJ WIĘCEJ.

 

Jednocześnie Miasto Bieruń złożyło już 3 kolejne wnioski o dofinansowanie w trzecim naborze wniosków w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Nabór jest już zamknięty, obecnie trwa etap weryfikacji złożonych wniosków. Do końca lutego 2021 znane powinny być wyniki naboru.

 

Nie tracąc czasu Miasto Bieruń przygotowuje kolejne wnioski do czwartego naboru wniosków w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych, który rusza dzisiaj - 4 stycznia 2021 roku. Wnioski składać można do 12 lutego 2021 roku. Wyniki znane będą najpewniej wczesną wiosną.

 

Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych (RFIL) to program, w ramach którego rządowe środki trafiają do gmin, powiatów i miast w całej Polsce na inwestycje bliskie ludziom. Wsparcie jest bezzwrotne i pochodzi z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19.

 

Podobne wiadomości:

do góry