• język migowy
  • BIP
Oficjalny portal miasta Bierunia

Urząd Miasta Bieruń

Panorama miasta Bieruń

Urząd Miasta Bierunia

Strona główna/Aktualności/Ponad 2,3 miliona złotych wsparcia rządowego dla Bierunia!

Ponad 2,3 miliona złotych wsparcia rządowego dla Bierunia!

Aktualności 8 Września 2020

2 miliony 356 tysięcy złotych - to wartość wsparcia rządowego jakie otrzymało Miasto Bieruń na realizację inwestycji infrastrukturalnych w trudnym czasie pandemii. Środki te przeznaczone zostaną na dokończenie budowy sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej nr 1 w Bieruniu, dzięki czemu inwestycję tą uda się zakończyć jeszcze w tym roku, a więc znacznie wcześniej niż planowano.

Przypomnijmy, że od wiosny 2019 roku trwa budowa całego nowego skrzydła budynku Szkoły Podstawowej nr 1 przy ulicy Krakowskiej. Inwestycja warta jest 10 milionów złotych, z czego 2,5 miliona złotych to środki jakie Miasto Bieruń pozyskało z Ministerstwa Sportu i Rekreacji przed przystąpieniem do realizacji (wkład Gminy miał zatem wynosić 7,5 miliona złotych). Planowany termin zakończenia prac to połowa roku 2021 (zadanie rozłożone zostało w czasie na 2 lata).

 

W ramach Tarczy Antykryzysowej (#TarczaDlaSamorządów) Rząd uruchomił Fundusz Inwestycji Samorządowych, którego celem jest wsparcie samorządów w realizacji inwestycji lokalnych. Dowiedz sie więcej na temat Rządowego Funduszu Inwestycji Samorządowych - KLIKNIJ TUTAJ. Podkreślmy, że 2 355 974 zł trafiło już na konto Miasta Bierunia na realizację dowolnej inwestycji infrastrukturalnej.

 

 

Środki te posłużą jako dodatkowy zastrzyk gotówki na realizację inwestycji przy Szkole Podstawowej nr 1 w Bieruniu, dzieki czemu zadanie to zakończone zostanie znacznie wcześniej niż planowano. Większość robót zrealizowanych zostanie jeszcze w tym roku. Natomiast otwarcie nowej sali gimnastycznej wraz z całym zapleczem sportowym oraz nowej biblioteki szkolnej (wszystko to znajduje się w nowym skrzydle szkoły) nastąpi na początku roku 2021.

 

 

 

 

Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych to środki przeznaczone na dotacje dla gmin, powiatów i miast, w wysokości od 0,5 mln zł do aż ponad 93 mln. Łącznie w skali całego kraju aż 6 miliardów złotych (5 mld dla gmin i miast na prawach powiatu i 1 mld dla powiatów ziemskich). W sytuacji gdy wiele gmin i powiatów boryka się z trudnościami finansowymi, dostęp do wielkiego rządowego programu wsparcia inwestycji to Tarcza dla samorządów.

 

Zobaczcie film z budowy sali gimnastycznej!

                                                            

 

 

Kategoria: powiązane pliki [1]
Format Nazwa pliku Rozmiar Pobierz
pdf FUNDUSZ INWESTYCJI SAMORZĄDOWYCH 1.2MB Plik: FUNDUSZ INWESTYCJI SAMORZĄDOWYCH

Podobne wiadomości:

do góry