Strona główna/Aktualności/Już wkróce rusza głosowanie w Budżecie Obywatelskim!

Już wkróce rusza głosowanie w Budżecie Obywatelskim!

Aktualności 29 Sierpnia 2019

W poniedziałek, 2 września, o godzinie 9.00 rozpoczyna się etap głosowania w V edycji Budżetu Obywatelskiego Miasta Bierunia. Głosy oddawać będzie można przez dwa tygodnie - do 15 września (godzina 23.59). Gorąco zachęcamy do wzięcia udziału w głosowaniu!

 

 

 

Jak głosować?

Głosować można na dwa sposoby:

To najprostszy i najwygodniejszy sposób głosowania, do którego gorąco zachęcamy. 

  • Po drugie poprzez papierową kartę do głosowania, którą wrzucić można do urny znajdującej się w jednym z pięciu punktów konsultacyjnych, po wcześniejszym jej zarejestrowaniu (W punktach konsultacyjnych przybijane są pieczątki).

 

UWAGA! Głosujemy imiennie! Na karcie do głosowania, zarówno papierowej, jak i w wersji elektronicznej znaleźć się musi imię i nazwisko, data urodzenia oraz adres zamieszkania osoby głosującej.

 

 

WYKAZ PUNKTÓW KONSULTACYJNYCH:

  1. Urząd Miejski w Bieruniu (Kancelaria Urzędu - parter)
  2. Miejska Biblioteka Publiczna nr 1 (ul. Chemików 45)
  3. Szkoła Podstawowa nr 1 (Sekretariat - ul. Krakowska 28)
  4. Szkoła Podstawowa nr 3 (Sekretariat - ul. Węglowa 11)
  5. Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej (Sekretariat, ul. Jagiełły 1)

 

 

 POZNAJ LISTĘ PROJEKTÓW PODDANYCH POD GŁOSOWANIE! - KLIKNIJ

 

Głosujemy oddzielnie na projekty ogólnomiejskie i oddzielnie na projekty pozostałe (mniejsze). Do rozdysponowania mamy po 10 pkt. (oddzielnie - 10 pkt. na prokekty ogólnomiejskie i 10 pkt. na projekty mniejsze). Pobrać należy zatem dwie karty do głosowania! Poznajcie propozycje projektów poddanych pod głosowanie - TUTAJ.

10 punktów rozdysponować możemy w sposób dowolny - na dowolne projekty. Można całe 10 pkt. przeznaczyć na jeden projekt, po 5 pkt. na dwa projekty, po jednym punkcie na 10 projektów... itd. (konfiguracje dowolne). Pamiętajmy jednak o tym, że rozdzielamy tylko i wyłącznie pełne punkty, a ich suma nie może przekroczyć 10. Więcej o projektach BO 2020 przeczytacie KLIKAJĄC TUTAJ.

 

 


Po raz pierwszy w historii bieruńskiego Budżetu Obywatelskiego nie ma okręgów do głosowania! Mieszkańcy Bierunia głosować mogą na projekty dotyczące całego miasta - wszystkich jego dzielnic, osiedli  i obszarów. Na jednej karcie do głosowania (z tzw. projektami mniejszymi) znajdować będą się wszystkie 24 propozycje projektów. Możemy rozdysponować między nimi 10 pkt. Podobnie jest z projektami ogólnomiejskimi - 10 pkt. rozdysponować należy pomiędzy 4 propozycje projektów.

 

 

Warto wiedzieć:

  1. Za projekt ogólnomiejski uważa się taki, którego szacunkowy koszt realizacji mieści się w zakresie kwoty od 100.000 zł. do 200.000 zł. Na tą część Budżetu Obywatelskiego przeznaczyliśmy 200 000 zł. Wygrać zatem może tylko jeden projekt!
  2. Projekty pozostałe to projekty mniejsze, których szacunkowy koszt realizacji jest niższy niż 100.000 zł. Na tą część Budżetu Obywatelskiego przeznaczyliśmy 680 tysięcy złotych. Do realizacji wybranych może być zatem wiele różnych projektów.
  3. Do Państwa dyspozycji jest profesjonalna strona internetowa www.bierun.budzet-obywatelski.org, poprzez którą można głosować i na której znajdziecie Państwo wszelkie informacje dotyczące Budżetu Obywatelskiego Miasta Bierunia.

 

WAŻNE! Aby wziąć udział w głosowaniu trzeba mieć skończone 16 lat i być mieszkańcem Miasta Bierunia.

 

 Zagłosować można tylko raz! Karta do głosowania oddana po raz drugi (niezależnie od tego czy złożona w wersji online czy w urnie, w punkcie konsultacyjnym) nie będzie brana pod uwagę (Będzie to to głos nieważny!)

 

 

Kategoria: powiązane pliki [3]
Format Nazwa pliku Rozmiar Pobierz
doc KARTA DO GŁOSOWANIA 2020 BO OGÓLNOMIEJSKI 81KB Plik: KARTA DO GŁOSOWANIA 2020 BO OGÓLNOMIEJSKI
docx KARTA DO GŁOSOWANIA 2020 BO POZOSTAŁE 61.48KB Plik: KARTA DO GŁOSOWANIA 2020 BO POZOSTAŁE
pdf Wykaz punktów konsultacyjnych 366.61KB Plik: Wykaz punktów konsultacyjnych

Podobne wiadomości:

do góry