Strona główna/Aktualności/Głosujemy w Budżecie Obywatelskim

Głosujemy w Budżecie Obywatelskim

Aktualności 4 Września 2019

Trwa głosowanie w V edycji Budżetu Obywatelskiego Miasta Bierunia. Głosy oddawać można do końca tygodnia - do 15 września (godzina 23.59). Gorąco zachęcamy do wzięcia udziału w głosowaniu!

 

LISTA PROJEKTÓW DO GŁOSOWANIA -KLIKNIJ TUTAJ.

 

 

Głosować można na dwa sposoby:

  • Poprzez formularz online - https://bierun.budzet-obywatelski.org/.
  • Poprzez papierową kartę do głosowania, którą wrzucić można do urny znajdującej się w jednym z pięciu punktów konsultacyjnych, po wcześniejszym jej zarejestrowaniu (W punktach konsultacyjnych przybijane są pieczątki).

 

W tej edycji Budżetu Obywatelskiego wybierać można spośród 28 projektów, które pozytywnie przeszły weryfikację. Cztery z nich mają charakter ogólnomiejski, pozostałe to projekty mniejsze, o charakterze lokalnym. Poznaj szczegóły KLIKAJĄC TUTAJ. 

 

Przypominamy, że w tym roku regulamin Budżetu Obywatelskiego jest nieco zmieniony. Nowością w tej edycji jest brak podziału na okręgi konsultacyjne. Oznacza to, że mieszkańcy Bierunia mogli zgłaszać propozycje projektów dotyczące dowolnego rejonu miasta (wcześniej zgłaszane przez mieszkańców projekty dotyczyć musiały okręgu konsultacyjnego, w którym autor danego projektu zamieszkiwał). Podobnie rzecz wyglądać będzie na etapie głosowania - każdy mieszkaniec może na dowolny projekt, umiejscowiony w dowolnej części miasta.

 

 

Głosowanie w tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego rozpoczęło się 2 września i potrwa do 15 września. Głosować mogą mieszkańcy Bierunia, którzy najpóźniej w dniu głosowania ukończyli 16 rok życia. Każdy z głosujących ma do rozdysponowania 10 punktów na projekty ogólnomiejskie oraz 10 punktów na projekty pozostałe. Można przyznać całą pulę jednemu projektowi lub rozdzielić punkty pomiędzy różne zadania.

Głosować można osobiście, poprzez złożenie wypełnionej karty do głosowania w kancelarii Urzędu Miejskiego lub w jednym z Punktów Konsultacyjnych: SP nr 1 (ul.Krakowska), SP nr 3 (ul. Węglowa), Biblioteka Miejska (ul. Chemików), MOPS (ul. Jagiełły). Bardziej popularną formą jest jednak głosowanie internetowe, poprzez formularz znajdujący się na stronie www.bierun.budzet-obywatelski.org. Podczas oddawania głosu warto mieć ze sobą telefon komórkowy - w celu weryfikacji trzeba będzie wprowadzić w określone pole kod weryfikacyjny otrzymany SMS-em.

Na tegoroczną edycję Budżetu Obywatelskiego Miasta Bierunia przeznaczono kwotę 900 000 zł, z czego 200 000 zł na projekty o charakterze ogólnomiejskim i 680 000 zł na projekty dotyczące określonej części miasta. Pozostałe 20 000 zł to koszty obsługi i promocji Budżet Obywatelskiego

Kategoria: powiązane pliki [2]
Format Nazwa pliku Rozmiar Pobierz
docx KARTA DO GŁOSOWANIA 2020 BO POZOSTAŁE 61.48KB Plik: KARTA DO GŁOSOWANIA 2020 BO POZOSTAŁE
doc KARTA DO GŁOSOWANIA 2020 BO OGÓLNOMIEJSKI 81KB Plik: KARTA DO GŁOSOWANIA 2020 BO OGÓLNOMIEJSKI

do góry