• język migowy
  • BIP
Oficjalny portal miasta Bierunia

Urząd Miasta Bieruń

Panorama miasta Bieruń

Urząd Miasta Bierunia

Strona główna/Aktualności/Fotorelacja z odpustu ku czci Św. Walentego w Bieruniu

Fotorelacja z odpustu ku czci Św. Walentego w Bieruniu

Aktualności 15 Lutego 2021

Walentynki po bieruńsku 2021, a więc Odpust ku czci Świętego Walentego połączony z miejskimi obchodami święta patrona Miasta Bierunia to mroźny weekend pełen niezwykłych wrażeń. W tym roku było nieco skromniej niż zwykle, ale i tak mieszkańców Bierunia, turystów i wszelakich gości na bieruńskim Rynku nie zabrakło.

Obchody święta patrona naszego miasta zaczęły się od uroczystych życzeń walentynkowych, które Burmistrz Miasta Bierunia złożył mieszkańcom wspólnie z dyrektorami wszystkich bieruńskich jednostek organizacyjnych (BOK, BOSiR, BCU, MOPS i Muzeum Miejskie). Przekaz online uatrakcyjniony został przez bieruńskich werblistów.

 

                                              

 

Odpustowa niedziela przyciągnęła na starówkę setki ludzi korzystających z kolorowych kramów i ustawionych w kolejce do Sanktuarium Świętego Walentego na krótką modlitwę. Dodatkową atrakcją odpustowego weekendu był Zlot Food Trucków na bieruńskim Rynku, który trwał od piątku do niedzieli (w dniach 12-14 lutego). Wprawdzie wbrew tradycji, w uroczystość Świętego Walentego w Sanktuarium Świętego Walentego nie odbywały się msze święte, ale zgodnie ze zwyczajem uroczystej sumie odpustowej w kościele Świętego Bartłomieja Apostoła przewodniczył ksiądz bistkup - tym razam Adam Wodarczyk.

Muzyczną niespodziankę przygotował dla mieszkańców Bieruński Ośrodek Kultury, który zrealizował pierwszy w bieruńskiej historii koncert online. Zespół ZNANY TEMAT wprawił słuchających w nostalgiczny nastrój.

 

                                                

Odsłuchajcie walentynkowego koncertu - TUTAJ

 

 

 

Podobne wiadomości:

do góry