• język migowy
  • BIP
Oficjalny portal miasta Bierunia

Urząd Miasta Bieruń

Panorama miasta Bieruń

Urząd Miasta Bierunia

trawa

Strona główna/Aktualności/Drugi odcinek miejskiego podcastu już jest!

Drugi odcinek miejskiego podcastu już jest!

Aktualności 6 Lutego 2023

Całuski, czapki i wiersze!
2. odcinek miejskiego podcastu już jest!

 

Czy można zakochać się w Bieruniu? Jakie walentynkowe atrakcje i nowości przygotowało miasto z okazji obchodów dnia św. Walentego? A  także, gdzie powstają najlepsze bieruńskie wiersze? Odpowiedzi na te i inne pytania padną w drugim odcinku  podcastu „Zakochaj się w Bieruniu” - jest już dostępny na kanale. Jego tytuł to: „Całuski, czapki i wiersze”.

 

slajd

 

 

„Na pytanie jakie jest najbardziej romantyczne miasto świata, najczęściej usłyszymy jedną odpowiedź - Paryż. Okazuje się jednak, że wcale nie trzeba przekraczać granic Polski, by znaleźć się w mieście miłości. Na Śląsku ten tytuł bezsprzecznie należy do Bierunia.”

 

Tak zaczyna się drugi odcinek podcastu „Zakochaj się w Bieruniu”, jaki już jest dostępny w sieci.

 

 - Aktualnie nasz podcast „Zakochaj się w Bieruniu” dostępny jest na czterech platformach. Ich obsługa jest prosta - zapewnia Agnieszka Kijas, rzeczniczka Urzędu Miejskiego w Bieruniu.  - Wystarczy zalogować się do wybranej aplikacji; najpopularniejszej, jaką jest Spotify, lub na platformie Anchor, Google podcasts czy radio public, a następnie wpisać w wyszukiwarkę nazwę naszego podcastu i włączyć odtwarzanie.

 

Można go odsłuchać także korzystając z zamieszczonego poniżej playera.

                                                  

 

Przypomnijmy, że podcasty to internetowe audycje, których można słuchać zawsze i wszędzie. O dowolnej porze dnia i nocy, na komputerze lub na telefonie. W ostatnim czasie cieszą się rosnącą popularnością, ponieważ nie są aż tak angażujące jak książka czy film. Dzięki temu można zaoszczędzić czas, bo podcastów miło słucha się przy okazji wykonywania innych czynności. Na przykład podczas jazdy samochodem, na spacerze, a nawet w trakcie gotowania czy sprzątania.

 

Małżeństwo

 Katarzyna i Wojciech Malżyccy z wizytą w studio Zakochaj się w Bieruniu

 

W drugim odcinku podcastu usłyszymy kilku gości. Małżeństwo,

  • Katarzynę i Wojciecha Malżycckich, którzy opowiedzą o tym, jak (i to dosłownie) zakochali się w Bieruniu.
  • Będzie też o nowościach, jakie miasto przygotowało na zbliżający się odpust ku czci św. Walentego (głos zabierze Sylwia Witman z wydziału Promocji Urzędu Miejskiego w Bieruniu),
  • a na koniec poeta - Grzegorz Plewniok - zdradzi, gdzie w Bieruniu powstają najlepsze wiersze.

 

Plewniok

 Poeta z Bierunia - Grzegorz Plewniok prezentuje swój tomik.

 

Jak zapowiada miasto, trzeci odcinek „Zakochaj się w Bieruniu”, wyjdzie jeszcze przed walentynkami. Będzie to odcinek wyjątkowy, głównie z uwagi na rangę zaproszonych gości. W podcaście wystąpią burmistrz Bierunia - Krystian Grzesica oraz proboszcz parafii pw. św. Bartłomieja ks. Michał Anderko. Tematem rozmowy będzie plan uroczystości, jakie odbywają się w mieście z okazji odpustu ku czci patrona miasta. Krótko mówiąc: walentynki po bieruńsku.

 

Zobacz również:

 

Podobne wiadomości:

do góry