• język migowy
  • BIP
Oficjalny portal miasta Bierunia

Urząd Miasta Bieruń

Panorama miasta Bieruń

Urząd Miasta Bierunia

Strona główna/Aktualności/DZIEŃ ZIEMI 2022

DZIEŃ ZIEMI 2022

Aktualności 22 Kwietnia 2022

22 kwietnia przypada Światowy Dzień Ziemi. Z tej okazji w dniach 22-24 kwietnia (piątek - niedziela) Miasto Bieruń wspólnie z Nadleśnictwem Kobiór organizują akcję sprzątania lasu.

Inauguracja akcji sprzatania lasu odbywa się w piątek, 22 kwietnia z udziałem dzieci i młodzieży z bieruńskich szkół. Tego dnia wszyscy chętni otrzymają bezpłatnie sadzonki drzew od Nadleśnictwa Kobiór!

(Szczegóły akcji u dołu strony - na plakacie)

 

Dlaczego lasy i drzewa są tak ważne? W Święto Ziemi odpowiadamy na to pytanie!

drzewa

 

drzewa

 

drzewa

 

Akcja sprzątania lasu odbywa się w dniach 22-24 kwietnia przy ul. Turystycznej na wysokości ul. Borowinowej będzie podstawiony kontener, do którego będzie można wrzucić wszystkie zebrane w lesie odpady.

 

plakat

 

Podkreślmy, że w Bieruniu sporo nowych nasadzeń pojawiło się jesienią zeszłego roku! Na ulicy Wiślanej powstał Zakątek 30 Dębów, na ulicy Mieszka I - przy boisku piłkarskim pojawiły się nowe drzewa w zamian za te wycięte przy remoncie drogi, a ponato sporo nowej zieleni zyskały Planty Karola oraz nowo powstała droga w pobliżu ulicy Ekonomicznej. Dokładnie 159 nowych drzew posadzono w naszym mieście na przełomie listopada i grudnia 2021 roku.

 

ZAKĄTEK 30 DĘBÓW

To inicjatywa zrealizowana w ramach obchodów 30-lecia Odrodzonej Samorządności Bierunia. By upamietnić ten piękny jubileusz Burmistrz Miasta Bierunia zdecydował o posadzeniu w roku 2021 - 30 dębów. Pierwszy, symboliczny dąb posadzony został w dniu Święta Ziemi wspólnie przez Burmistrza, radnych i dyrekcję Szkoły Podstawowej nr 1 - przy nowej sali sportowej. Pozostałe dęby umiejscowione zostały w pobliżu wiaty wędkarskiej na ulicy Wiślanej. Dzięki tej inicjatywie mieszkańcy zyskali nowy, uroczy zakątek do spacerów i rekreacji. Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia tego wyjątkowego miejsca.

 

Zakątek

36 śliw wiśniowych na ulicy Mieszka I

Gruntowny remont i przebudowa drogi wzdłuż ulicy Mieszka I wiązały się z koniecznością wycięcia kilku drzew - kolidujących z powstającym chodnikiem. W zamian za to, sporo nowych nasadzeń pojawiło się przy placu zabaw i boisku piłkarskim kilkadziesiąt metrów dalej. Łącznie na ulicy Mieszka I posadzonych zostało 36 śliw wiśniowych.

 

Mieszka I

28 śliw wiśniowych na Plantach Karola

Miasto regularnie inwestuje w Planty Karola, które stały się bardzo ciekawym rekreacyjnie miejscem. W ostatnich latach pojawiła się tam nowa infrastruktura - ławki, kosze na śmieci, stojaki na rowery. Nowe nasadzenia wzdłuż ścieżki rowerowej (28 śliw wiśniowych) doskonale uzupełnią inwestycję i uczynią Planty Karola jeszcze atrakcyjniejszymi.

 

Planty Karola

63 drzewa przy strefie ekonomicznej

W grudniu 2021 roku odebrano nową drogę wybudowaną przy strefie ekonomicznej, która otwiera kolejne tereny inwestycyjne. Jest to droga łącząca ulicę Ekonomiczną z ulica Hodowlaną (I etap). Wzdłuż drogi (po obu jej stronach) pojawiły się w sumie 63 drzewa:

  • grusza ozdobna chanticleer - 31 sztuk
  • wiśnia ozdobna odmiana „kanzan" - 32 sztuki

 

Ekonomiczna

2 Platany przy parkingu na ulicy Licealnej

Po Nowym Roku kontynuowana będzie budowa ścieżki rowerowej, która połączy parking na ulicy Licealnej z ulicą Marcina (istniejącą wzdłuż niej ścieżką rowerową). Tymczasem przy parkingu pojawiły się dwa piękne Platany.

 

parkingObok parkingu powstaje ścieżka rowerowa, a przy niej posadzono dwa nowe drzewa

 

 

Podobne wiadomości:

do góry