• język migowy
  • BIP
Oficjalny portal miasta Bierunia

Urząd Miasta Bieruń

Panorama miasta Bieruń

Urząd Miasta Bierunia

Strona główna/Aktualności/Sprzątanie lasu z okazji Dnia Ziemi

Sprzątanie lasu z okazji Dnia Ziemi

Aktualności 25 Kwietnia 2022

22 kwietnia świętowaliśmy Dzień Ziemi. Z tej okazji Miasto Bieruń wspólnie z Nadleśnictwem Kobiór i szkołami podstawowymi zorganizowały sprzątanie lasu. Zebrano ogromne ilości odpadów. 

Dzień Ziemi sprzątanie lasuŚmieci zebrane podczas akcji sprzątania lasu w dniu 22 kwietnia.


Terenem akcji był las pomiędzy ulicami Turystyczną i Krupniczą oraz otoczenie stawu Derówka - obszar będący w zarządzie Lasów Państwowych - Nadleśnictwa Kobiór. Przez cały weekend, od 22 do 24 kwietnia w rejonie ul. Borowinowej stał kontener, do którego można było wrzucać zebrane w lesie śmieci. W akcję mógł włączyć się każdy mieszkaniec Bierunia, jednak zasadnicza jej część odbyła się w piątek, gdy do sprzątania lasu przystąpiło około 80 uczniów bieruńskich szkół podstawowych: SP nr 1 z nauczycielami Kingą Koniarczyk i Dariuszem Szulcem oraz SP nr 3 pod opieką nauczycieli Iwony Rogalskiej, Andrzeja Balona i Magdaleny Bieli. Uczniowie otrzymali worki na śmieci i rękawiczki jednorazowe, po czym ruszyli w teren. 

Dzień Ziemi sprzątanie lasu
Dzień Ziemi sprzątanie lasu

Okazało się, że śmieci do zebrania było mnóstwo i nie wszystkie zmieściły się w workach. Młodzież znalazła m.in. kilka starych dywanów, odkurzacz, zepsute meble dziecięce, stare opony, a nawet wózek sklepowy, który uczniowie wydobyli ze stawu. 

Dzień Ziemi sprzątanie lasu


W akcji wraz z młodzieżą wzięli udział wicemarszałkini Senatu RP Gabriela Morawska-Stanecka oraz zastępca burmistrza Bierunia Sebastian Macioł. 


Wszyscy uczestnicy piątkowego sprzątania otrzymali sadzonki drzew i materiały edukacyjne od Nadleśnictwa Kobiór oraz ekologiczne i w 100 procentach biodegradowalne gadżety od Miasta Bierunia. 

Dla młodzieży była to także terenowa lekcja przyrody, bo nie zapominajmy, że w lesie - oprócz śmieci - można zlaneźć wiele małych cudów natury, jak kwitnące zawilce, dzikie fiołki, żabi skrzek czy czosnek niedźwiedzi.
 

Podobne wiadomości:

do góry