Strona główna/Aktualności/Bieruń walczy z niską emisją

Bieruń walczy z niską emisją

Aktualności 31 Stycznia 2020

W 2019 roku pomyślnie zrealizowany został PROGRAM OGRANICZENIA NISKIEJ EMISJI NA TERENIE MIASTA BIERUNIA-ETAP VIII. W ramach tego programu zmodernizowanych zostało 155 źródeł ciepła. Jest to kontynuacja programu ograniczenia niskiej emisji, który gmina realizuje od 2004 roku - CZYTAJ WIĘCEJ.

Dotacja do jednego źródła ciepła w przypadku wymiany starego kotła węglowego na nowy kocioł gazowy lub węglowy wynosiła 7 tysięcy złotych (w tym 6000,00 zł z budżetu Gminy Bieruń i 1000,00 zł z budżetu Powiatu Bieruńsko-Lędzińskiego) natomiast w przypadku wymiany starego kotła gazowego na nowy kocioł gazowy - 4 666,66 zł.

Program finansowany był ze środków własnych Gminy Bieruń, z zaciągniętej pożyczki z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach. Środki te uzupełnione zostały wsparciem powiatu bieruńsko-lędzińskiego.

Dodatkowo, w naszym mieście realizowany jest „Gminny program ograniczenia niskiej emisji”, który zakłada dofinansowanie do wymiany źródła ciepła w tzw. awaryjnych sytuacjach - CZYTAJ WIĘCEJ.

Jest to autorski program gminy Bieruń, który w całości finansowany jest ze środków własnych gminy. W ramach programu otrzymać można dofinansowanie do wymiany starego źródła ciepła, które ze względu na stan techniczny nie nadaje się już do dalszej eksploatacji i zostanie to stwierdzone w ekspertyzie, wydanej przez uprawnionego instalatora. Koszt dofinansowania wynosi 3 tysiące złotych.

 

 

 

Czytaj również:

Bieruń wytrwale walczy ze smogiem!

Podobne wiadomości:

do góry