• język migowy
 • BIP
Oficjalny portal miasta Bierunia

Urząd Miasta Bieruń

Panorama miasta Bieruń

Urząd Miasta Bierunia

Strona główna/Aktualności/CZYSTE POWIETRZE - zachęcamy do korzystania z programu!

CZYSTE POWIETRZE - zachęcamy do korzystania z programu!

Aktualności 18 Lipca 2024

Co zrobić aby płacić mniej za ogrzewanie domu? Skorzystaj z CZYSTEGO POWIETRZA! Szczegółowe informacje znajdziecie na stronie internetowej: czystepowietrze.gov.pl.  Czy wiecie, że w Bieruniu złożono łącznie już ponad tysiąc wniosków o dofinansowanie inwestycji termomodernizacyjnych w domach jednorodzinnych w ramach programu CZYSTE POWIETRZE?

Przypomnijmy:

Gmina Bieruń w dniu 30.12.2020 r. podpisała porozumienie z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach (WFOŚIGW) na prowadzenie w Bieruniu punktu konsultacyjno-informacyjnego, w którym mieszkańcy mogą uzyskiwać wszelkie informacje dot. funkcjonowania Programu Priorytetowego „Czyste Powietrze”.

W programie tym można uzyskać dotacje na realizację przedsięwzięć w zakresie termomodernizacji budynków osób fizycznych (do wymiany źródeł ciepła, modernizacji instalacji c.o. i c.w.u., montażu mikroinstalacji fotowoltaicznej, ocieplenia przegród budowlanych, wymiany okien, drzwi zewnętrznych itp.).

W puncie tym przeszkolony przez WFOŚiGW pracownik pomaga mieszkańcom w składaniu wniosków o dofinansowanie do zadań termomodernizacyjnych jakie mieszkańcy chcą wykonać w swoich budynkach, a po wykonaniu tych zadań pomaga przy składaniu wniosków o płatność.

Podsumujmy:

Realizacja programu Czyste Powietrze na terenie gminy Bieruń na dzień 30.06.2024 r.

 • Liczba złożonych wniosków o dofinansowanie: 1 061     
 • Liczba zawartych umów o dofinansowanie: 935
 • Liczba zrealizowanych przedsięwzięć:  718
 • Kwota wypłaconych dotacji: 10 624 620,18 zł

 

 

czyste powietrze

 

Warto zapoznać się z programem "Czyste Powietrze", który oferuje nie tylko bezzwrotne wsparcie finansowe przyznawane przez Wojewódzkie Fundusze Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (wfośigw). Inwestycja, którą możesz sfinansować z Programu pozwoli na znaczne zmniejszenie zużycia energii przy utrzymaniu bezpieczeństwa i komfortu cieplnego w domu, a przy tym przyniesie niższe rachunki za ogrzewanie.

Z programu "Czyste Powietrze" otrzymasz wsparcie na docieplenie ścian, dachu, wymianę okien i drzwi, zainstalowanie wentylacji z odzyskiem ciepła oraz wymianę starego pieca na paliwo stałe na nowe, efektywne źródło ciepła, które zużywa mniej energii z pożytkiem dla rodzinnego portfela, a przy tym emituje mniej zanieczyszczeń do powietrza.

 

grafika 1

 

 

grafika 2

 

grafika 3

 

grafika 4

 

grafika 5

 

grafika 6

 

grafika 7

 

O Program możesz dopytać w naszym Urzędzie Miejskim w Bieruniu (ul. Rynek 14).

Numery telefonu:
 
 • (32) 708 09 85
 • (32) 708 09 86

 

 

Co zrobić aby rachunki za ogrzewanie zamiast rosnąć - malały?

Nie zwlekaj, zapoznaj się już dziś z programem Czyste Powietrze, który znacznie poprawi warunki życia i zdrowia Twojej rodziny!

 

Przypomnijmy iż, w Urzędzie Miejskim w Bieruniu działa Punkt Konsultacyjny Programu „Czyste Powietrze”. Pomoc i doradztwo w tym zakresie można również uzyskać u Ekodoradcy Gminy Bieruń  - Elżbiety Musialik -  pod nr telefonu (32) 70 80 964 oraz pod adresem mailowym: .

 

Więcej informacji znajdziecie pod LINKIEM - KLIKNIJ TUTAJ!

 

                                                             

 

PUNKT KONSULTACYJNO-INFORMACYJNY W RAMACH PROGRAMU

„CZYSTE POWIETRZE”

CZYNNY JEST  WE WSZYSTKIE DNI ROBOCZE W GODZINACH:

 

 • w Poniedziałki  od 7:30-17:00
 • we Wtorki , Środy, Czwartki od 7:30 - 15:30
 • w Piątki od 7:30 - 14:00

 

Aby skorzystać z konsultacji w ww. punkcie należy wcześniej umówić się telefonicznie na wizytę pod numerami: 32 70 80 985 lub 32 70 80 986 w godzinach pracy Urzędu tj:

 • w Poniedziałki - od 7:30-17:00
 • we Wtorki, Środy, Czwartki - od 7:30 - 15:30
 • w Piątki - od 7:30 - 14:00

 

                                                        

 

W linkach załączonych poniżej zamieszczone są wszelkie informacje dotyczące zasad udzielania dotacji, a w szczególności: na jakie zadania można uzyskać dotacje i w jakich kwotach, kto może otrzymać dotacje i w jakiej wielkości (w zależności od dochodów), jakie parametry winny spełniać materiały i urządzenia zastosowane do realizacji przedsięwzięć by uzyskać dotacje, informacje na temat ulgi termomodernizacyjnej i wiele innych.

 

 

Kategoria: powiązane pliki [1]
Format Nazwa pliku Rozmiar Pobierz
pdf Prezentacja programu CZYSTE POWIETRZE 1.01MB Plik: Prezentacja programu CZYSTE POWIETRZE

Podobne wiadomości:

do góry