• język migowy
  • BIP
Oficjalny portal miasta Bierunia

Urząd Miasta Bieruń

Panorama miasta Bieruń

Urząd Miasta Bierunia

Strona główna/Aktualności/Bieruń najaktywniejszą gminą w Polsce w programie "CZYSTE POWIETRZE"!

Bieruń najaktywniejszą gminą w Polsce w programie "CZYSTE POWIETRZE"!

Aktualności 1 Lipca 2021

To wspaniała wiadomość! W opublikowanym właśnie rankingu przygotowanym przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Polski Alarm Smogowy, dotyczącym aktywności gmin w programie "CZYSTE POWIETRZE" , Bieruń znalazł się na pierwszym miejscu w Polsce! 

czyste powietrze

 

Mieszkańcy Bierunia bardzo aktywnie korzystają z programu, w którym można otrzymać dofinansowanie na wymianę starego źródła ciepła na nowe i ekologiczne, można także uzyskać dofinansowanie na termomodernizację budynku lub montaż paneli fotowoltaicznych. Przypomnijmy, że od lutego br. w Urzędzie Miejskim działa punkt terenowy programy “Czyste Powietrze”, a którym można uzyskać wszelkie informacje o programie oraz pomoc w złożeniu wniosku. 

 

Do tej pory w punkcie w Bieruniu złożono 215 wniosków, a kolejne 33 są w przygotowaniu - czekają na uzupełnienie i wysłanie. Urzędnicy dyżurujący w punkcie przeprowadzili ponad 50 konsultacji z mieszkańcami, pomogli też w złożeniu już 25 wniosków o płatność!

 

Te liczby robią wrażenie, i słusznie! Okazuje się, że w rankingu, w którym brano pod uwagę liczbę budynków jednorodzinnych w gminie oraz liczbę złożonych wniosków w programie “Czyste Powietrze”, Bieruń zajął pierwsze miejsce w Polsce! Tak więc mieszkańcy Bierunia są najaktywniejsi w walce o pozbycie się “kopciuchów” nie tylko w województwie śląskim (aż 16 z 20 gmin ujętych w rankingu to gminy z naszego województwa), ale w całym kraju! 

 

ranking

 

Więcej o programie “Czyste Powietrze” przeczytasz TUTAJ

PunktNasi urzędnicy czekają na Was w punkcie programu CZYSTE POWIETRZE w Urzedzie Miejskim w Bieruniu

 

Jednocześnie przypominamy, że od 1 lipca wchodzi w życie obowiązek składania deklaracji do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków. Właściciele istniejących budynków będa od tego momentu mieli 12 miesięcy na złożenie deklaracji o używanych źródłach ciepła. Z kolei dla nowo powstających budynków taką deklarację trzeba będzie złożyć w ciągu 14 dni od uruchomienia źródła ciepła. Więcej informacji TUTAJ

 

Czytaj również:

Podobne wiadomości:

do góry