• język migowy
  • BIP
Oficjalny portal miasta Bierunia

Urząd Miasta Bieruń

Panorama miasta Bieruń

Urząd Miasta Bierunia

Strona główna/Aktualności/112 - numer alarmowy na straży Twojego bezpieczeństwa!

112 - numer alarmowy na straży Twojego bezpieczeństwa!

Aktualności 31 Sierpnia 2021

Od 9 września zmienia się numer alarmowy Straży Pożarnej. 998 nie będzie już aktualny. Dzwoniąc na Straż Pożarną należy wybrać numer 112. Jest to wspólny numer dla Policji i innych służb. Dzwoniąc pod 112 połączymy się z CENTRUM POWIADIADAMIANIA RATUNKOWEGO.

numer

 

 

Na chwilę obecną CPR Katowice obsługuje zgłoszenia alarmowe wpływające na numer alarmowy 112 i 997. Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Katowicach w 2017 roku, jako pierwszy CPR w kraju przejął obsługę zgłoszeń wpływających na numer alarmowy 997, która wcześniej była realizowana przez poszczególne komendy Policji. We wrześniu 2021 r. przejmowane zostają zgłoszenia wpływające na numer alarmowy 998, zatem osoba,
która zadzwoni na ten numer dodzwoni się do operatora numerów alarmowych, który zgodnie
z procedurami zapyta o wymagane informacje i za pomocą systemu teleinformatycznego (dokument elektroniczny - tzw. formatka) przekaże zgłoszenie do właściwego dyżurnego Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego/Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej celem realizacji zgłoszenia.

 


Przy okazji warto zaznaczyć, iż z numerów alarmowych należy korzystać tylko w sytuacji potrzeby dokonania zgłoszenia alarmowego (w sytuacji zagrożenia zdrowia, życia, mienia, środowiska, bezpieczeństwa i porządku publicznego). Jeśli obywatel ma potrzebę kontaktu telefonicznego z funkcjonariuszem Państwowej Straży Pożarnej, nie mającego charakteru zgłoszenia alarmowego, wówczas powinien zadzwonić na numer miejski, który dostępny jest na stronie internetowej danej komendy PSP, w książce telefonicznej, a często również w lokalnej prasie.

Podobne wiadomości:

do góry