• język migowy
  • BIP
Oficjalny portal miasta Bierunia

Urząd Miasta Bieruń

Panorama miasta Bieruń

Urząd Miasta Bierunia

Strona główna/Aktualności/Trwa budowa Jednostki Ratowniczo-Gaśnicza Państwowej Straży Pożarnej w Bieruniu

Trwa budowa Jednostki Ratowniczo-Gaśnicza Państwowej Straży Pożarnej w Bieruniu

Aktualności 22 Maja 2024

W Ścierniach, w pobliżu budynków Komendy Powiatowej Policji w Bieruniu, Starostwa Powiatowego w Bieruniu oraz Centrum Inicjatyw Gospodarczych powstaje nowoczesny obiekt Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej. Już wkrótce w Bieruniu działać będzie jednostka PSP. Odwiedziliśmy plac budowy i dzielimy się z Wami zdjęciami.

 

                                                              

Źródło: Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Tychach

 

Przypomnijmy, że 4 stycznia 2022 roku w Urzędzie Miejskim w Bieruniu podpisany został akt notarialny, na mocy którego Gmina Bieruń nieodpłatnie przekazała darowiznę na rzecz Powiatu Bieruńsko-Lędzińskiego. Mowa tu o działce (nr 280/100) o powierzchni 0,8304 ha, na której wybudowana zostanie Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza. Inwestorem jest Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Tychach.

Obecnie trwają intensywne prace budowlane, których postępy obejrzeć możecie na poniższych zdjęciach oraz na powyższym filmie zrealizowanym przez PSP w Tychach.

 

psp

Wizualizacja jednostki PSP

 

W Bieruniu realizowana jest budowa długo wyczekiwanej jednostki podległej pod Komendę Miejską PSP w Tychach. Państwowa Straż Pożarna pozyska działkę od Powiatu Bieruńsko-Lędzińskiego (tę, którą wcześniej Miasto Bieruń przekazało nieodpłatnie Powiatowi). W 2022 roku ogłoszono przetarg na realizację inwestycji. W 2023 roku inwestycja wystartowała, a w 2024 roku realizowane są bardzo intensywne prace budowlane.

 

 

PSP                                                                        Trwa budowa nowoczesnej remizy PSP

 

pspWizualizacja jednostki PSP

 

 

Jednocześnie przypominamy, że na terenie Bierunia działają 3 jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej:

  • OSP Bieruń Stary
  • OSP Bieruń Nowy
  • OSP Czarnuchowice

Warto podkreślić, że obecnie realizowana jest kompleksowa dokumentacja projektowa dla budowy nowej remizy OSP Bieruń Stary.

 

 

Podobne wiadomości:

do góry