• język migowy
  • BIP
Oficjalny portal miasta Bierunia

Urząd Miasta Bieruń

Panorama miasta Bieruń

Urząd Miasta Bierunia

Strona główna/Aktualności/Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza Państwowej Straży Pożarnej w Bieruniu

Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza Państwowej Straży Pożarnej w Bieruniu

Aktualności 6 Marca 2023

W Ścierniach, w pobliżu budynków Komendy Powiatowej Policji w Bieruniu, Starostwa Powiatowego w Bieruniu oraz Centrum Inicjatyw Gospodarczych powstaje nowoczesny obiekt Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej. Już wkrótce w Bieruniu działać będzie jednostka PSP.

 

pspWizualizacja remizy PSP

 

Przypomnijmy, że 4 stycznia 2022 roku w Urzędzie Miejskim w Bieruniu podpisany został akt notarialny, na mocy którego Gmina Bieruń nieodpłatnie przekazała darowiznę na rzecz Powiatu Bieruńsko-Lędzińskiego. Mowa tu o działce (nr 280/100) o powierzchni 0,8304 ha, na której wybudowana zostanie Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza. Inwestorem jest Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Tychach.

 

mapkaLokalizacja remizy PSP w Bieruniu

 

W Bieruniu realizowana jest budowa długo wyczekiwanej jednostki podległej pod Komendę Miejską PSP w Tychach. Państwowa Straż Pożarna pozyska działkę od Powiatu Bieruńsko-Lędzińskiego (tę, którą wcześniej Miasto Bieruń przekazało nieodpłatnie Powiatowi). W 2022 roku ogłoszono przetarg na realizację inwestycji. W 2023 roku inwestycja jest realizowana. Powstały już wizualizacje kompleksu obiektów, w których służbę pełnić będą strażacy PSP.

 

pspWizualizacja remizy PSP

 

Nieruchomość na której powstanie kompleks obiektów Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Bieruniu położona jest w Bieruniu w rejonie ulic: Turystycznej, Św. Kingi i Zarzyny (w pobliżu Starostwa Powiatowego, Policji i CIG). Prace budowlane wystartują jeszcze w 2023 roku.

 

działkaDziałka na której powstanie remiza PSP

 

PSPWizualizacja remizy PSP

 

Jednocześnie przypominamy, że na terenie Bierunia działają 3 jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej:

  • OSP Bieruń Stary
  • OSP Bieruń Nowy
  • OSP Czarnuchowice

Warto podkreślić, że w tym roku powstanie również kompleksowa dokumentacja projektowa dla budowy nowej remizy OSP Bieruń Stary.

 

Podobne wiadomości:

do góry