• język migowy
  • BIP
Oficjalny portal miasta Bierunia

Urząd Miasta Bieruń

Panorama miasta Bieruń

Urząd Miasta Bierunia

Strona główna/Aktualności/Postępy w pracach nad budową oświetlenia drogi rowerowej!

Postępy w pracach nad budową oświetlenia drogi rowerowej!

Aktualności 30 Grudnia 2019

Trwa budowa oświetlenia ledowego wzdłuż drogi rowerowej łączącej Bieruń Stary z Bieruniem Nowym. Duża część lamp została już postawiona na trasie. Przypomnijmy, że będą one działać w innowacyjnym systemie nadążnym. Dowiedz się więcej na ten temat - KLIKNIJ!

 

Na czym polega inwestycja?

  • Na odcinku od ulicy Baryki do ulicy Kościelnej zamontowanych zostanie łącznie 115 opraw świetlnych typu LED.
  • Lampy zamontowane będą na całej długości 4- kilometrowej trasy co około 35 m.
  • Oświetlenie ścieżki rowerowej oparte będzie o nowoczesny system nadążny - lampy zapalać się będą przed nadjeżdżającym rowerzystą, a gasnąć, gdy rowerzysta już przejedzie.

Więcej na temat postępu prac nad realizacją tej inwestycji przeczytać można KLIKAJĄC TUTAJ.

 

 

Inwestycja realizowana jest w formule ZAPROJEKTUJ - WYBUDUJ przez firmę P.H.U. "TRE-ELEKTRYK" Tomasz Kowalski. Podpisana z firmą umowa opiewa na kwotę 685 594,06 zł.

 

 

Prace nad realizacją tego zadania nie przebiegają jednak bez utrudnień. Ze względu na fakt, że ścieżka rowerowa, wzdłuż której powstaje oświetlenie przecina planowaną trasę S1, jak również przechodzi przez działki należące do Polskich Kolei Państwowych, niezbędnym jest dokonanie stosownych uzgodnień zarówno z GDDKiA, jak i z PKP S.A. Utrudnienia te uniemożliwiają wykonawcy szybką i sprawną realizację inwestycji i wydłużają czas zakończenia prac nad nią. 

 

 

Budowa oświetlenia w systemie nadążnym wzdłuż drogi rowerowej jest jednym z elementów szeroko zakrojonego projektu pod nazwą Kompleksowa strategia niskoemisyjna przeciwdziałająca zmianom klimatu na terenie gminy Bieruń obejmująca budowę dwóch zintegrowanych centrów przesiadkowych w dzielnicy Bieruń Nowy i Bieruń Stary - etap I”. Miasto Bieruń pozyskało ponad 6 milionów złotych dofinansowania z funduszy unijnych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020 na realizację tego kilku zadaniowego projektu.

 

 

Podobne wiadomości:

do góry