• język migowy
  • BIP
Oficjalny portal miasta Bierunia

Urząd Miasta Bieruń

Panorama miasta Bieruń

Urząd Miasta Bierunia

Strona główna/Aktualności/Budujemy ściankę wspinaczkową na Centrum Homera

Budujemy ściankę wspinaczkową na Centrum Homera

Aktualności 12 Września 2019

Trwa ostatni etap prac na tzw. Centrum Homera. Wyremontowana została już elewacja budynku, zakończono też prace związane z remontem wnętrz. Obecnie realizowane są prace wykończeniowe, a w najbliższych dniach ruszy montaż ścianki wspinaczkowej!

 

12 września 2019 roku Burmistrz Miasta Bierunia podpisał umowę z wykonawcą na budowę ścianki wspinaczkowej w budynku hali sportowej na osiedlu Homera. Zadanie to wykona firma BLOKHAUS Sp. zo.o. z Poznania, która specjalizuje się w tego rodzaju robotach. Koszt zadania to 767 520 zł. Termin realizacji to pierwsza połowa stycznia 2020 roku.

 

Zdjęcie z podpisania umowy na wykonanie ścianki

 

 

Zadanie obejmuje m.in.:

  • wykonanie ściany wspinaczkowej do wspinania z dolną i górną asekuracją linową
  • ściany wspinaczkowej do bulderingu, w ramach której znajdować się będzie ściana MOON BOARD
  • budowę ścianki wspinaczkowej zabawowej
  • oświetlenie ledowe dla ścianek wspinaczkowych

 

 

Przypomnijmy, że na osiedlu Homera powstaje wyjątkowy obiekt sportowy, który pełnić będzie funkcję nowoczesnego centrum wspinaczkowego oraz centrum sportów walki.

 

Realizowana inwestycja zakłada przystosowanie starej niszczejącej sali gimnastycznej (obiektu pozostałego po funkcjonującej tu lata temu jednostce wojskowej) do pełnienia funkcji nowoczesnego centrum wspinaczkowego. Obejmuje budowę profesjonalnych ścianek wspinaczkowych na kilku ścianach hali - na jednej ze ścian zostanie zabudowana ścianka wspinaczkowa dla osób początkujących oraz ścianka do wspinana bez asekuracji. Jedno z pomieszczeń nadbudowanych nad świetlicą środowiskową zostanie zaadoptowane na bulderownię, czyli miejsce treningów wspinaczy, służące do wspinania bez asekuracji.

 

Rusza montaż ścianek wspinaczkowych na Centrum Homera

 

 

Wybudowana została już wieża, która służyć będzie do wspinaczki. Jej wysokość to 16,5 metra! Dzięki niej obiekt stanie się niepowtarzalny w skali regionu i widoczny z wielu miejsc naszego miasta!

 

Budynek będzie pełnił również drugą funkcję - ma być miejscem dedykowanym sportom walki. Zostanie wyposażony w specjalne maty oraz sprzęt sportowy do rozgrzewki i ćwiczeń ogólnorozwojowych. 

Świetlica Wsparcia Dziennego o Charakterze Opiekuńczym „Nadzieja”, która funkcjonowała w jednej z części starego budynku,  pozostanie na swoim miejscu. Pomieszczenia poddane zostały gruntownemu remontowi oraz modernizacji. Uttworzona zostanie w nich nowoczesna sala komputerowa (wyposażona w dobej jakości sprzęt). 

 

Wartość całej inwestycji to ponad 5 milionów złotych. Miasto Bieruń pozyskało na jej realizację dwa dofinansowania: z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego oraz z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej Ministerstwa Sportu i Turystyki.

 

 

 

Czytaj również:

oraz:

 

 

Podobne wiadomości:

do góry