• język migowy
  • BIP
Oficjalny portal miasta Bierunia

Urząd Miasta Bieruń

Panorama miasta Bieruń

Urząd Miasta Bierunia

Strona główna/Aktualności/Centrum Homera rośnie!

Centrum Homera rośnie!

Aktualności 24 Kwietnia 2019

16,5 metra! Taką wysokość osiągnęła wieża, która służyć będzie do wspinaczki, a wybudowana została w ramach powstającego Centrum Homera. Widoczna jest z niemalże każdego punktu w tej części miasta!

 

Wieża stanowić będzie punkt orientacyjny na terenie miasta, a dzięki swojej oryginalnej formie stanie się wizytówką Bierunia oraz powiatu bieruńsko-lędzińskiego. Dowiedz się więcej - KLIKNIJ.

 

 

Przypomnijmy, że na osiedlu Homera powstaje wyjątkowy obiekt sportowy, który pełnić będzie funkcję nowoczesnego centrum wspinaczkowego oraz centrum sportów walki.

 

Prace budowlane wkraczają w kolejny etap. Co aktualnie jest realizowane?

  • Wykonano okablowanie elektryczne i niskoprądowe budynku
  • Zakończono budowę wieży, która ma 16,5 metra wysokości
  • Trwa wykonywanie wentylacji mechanicznej
  • Rozpoczyna się pokrywanie i ocieplanie powierzchni dachu

 

 

Roboty budowlane zakończone zostaną do końca sierpnia 2019 roku. Natomiast wyposażanie hali w sprzęt oraz montaż ścianek wspinaczkowych potrwają najprawdopodobniej do końca roku. Oficjalne otwarcie obiektu wstępnie planowane jest na grudzień 2019 roku. KLIKNIJ I DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ.

 

 

Kilka tygodni temu bieruńska delegacja w składzie: Zastępca Burmistrza Bierunia Sebastian Macioł, naczelnik Wydziału Inwestycji i Remontów Maciej Karkula oraz dyrektor BOSiR-u Michał Żerdka odwiedziła Kościan, niespełna 24-tysięczne miasto pod Poznaniem. W miejscowości tej znajduje się zabytkowa wieża ciśnień, w której wnętrzach skorzystać można ze ścian wspinaczkowych sięgających ponad 18 metrów, o łącznej powierzchni blisko 345 m2.
Miasto Bieruń przymierza się do przetargu na wybór firmy mającej zaprojektować oraz wybudować ściany wspinaczkowe w Centrum Homera. Celem wizyty było więc zaczerpniecie informacji i wymiana doświadczeń związanych z powstaniem, ale również bieżącym funkcjonowaniem ścianek wspinaczkowych. Czytaj więcej - KLIKNIJ.

 

 

Świetlica Wsparcia Dziennego o Charakterze Opiekuńczym „Nadzieja”, która funkcjonowała w jednej z części starego budynku,  pozostanie na swoim miejscu i poddana zostanie gruntownemu remontowi oraz modernizacji. Powstanie przy niej też klub, w którym utworzona zostanie nowoczesna sala komputerowa. Natomiast na jednej z jego połaci dachowych powstanie „zielony dach”, stanowiący namiastkę terenu zielonego na zindustrializowanym osiedlu.

 

 

Koncepca szeroko zakrojonego projektu zakłada również rewitalizację przestrzeni znajdującej się wokół obiektu i powstanie estetycznej oraz funkcjonalnej infrastruktury towarzyszącej. Osiedle zyska dzięki realizacji tej inwestycji nowy blask!

 

 

Inwestycję realizuje firma PPHU "CARBUD" S.A. Wartość zadania to ponad 5 milionów złotych. Miasto Bieruń pozyskało na jego realizację dwa dofinansowania: z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego oraz z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej Ministerstwa Sportu i Turystyki.

 

 

 

Podobne wiadomości:

do góry