• język migowy
  • BIP
Oficjalny portal miasta Bierunia

Urząd Miasta Bieruń

Panorama miasta Bieruń

Urząd Miasta Bierunia

Strona główna/Aktualności/Postępy w pracach nad budową Centrum Homera

Postępy w pracach nad budową Centrum Homera

Aktualności 26 Lutego 2019

11 metrów! Na takiej wysokości trwają obecnie prace budowlane przy Centrum Homera. Wznoszona jest wieża, która służyć będzie do wspinaczki i która docelowo ma mieć 16,5 metra wysokości. 

Wieża stanowić będzie punkt orientacyjny na terenie miasta, a dzięki swojej oryginalnej formie stanie się wizytówką Bierunia oraz powiatu bieruńsko-lędzińskiego. Będzie miała prawie 16,5 metra wysokości, przez co widoczna będzie z niemalże każdego punktu w mieście.

 

Przypomnijmy, że na osiedlu Homera powstaje wyjątkowy obiekt sportowy, który pełnić będzie funkcję nowoczesnego centrum wspinaczkowego oraz centrum sportów walki.

 

W związku z poprawą warunków atmosferycznych prace budowlane mocno przyśpieszyły, a ich efekty są już bardzo widoczne.

Co aktualnie jest realizowane?

  • Kontynuowane są roboty murarskie, betoniarskie i zbrojarskie
  • Budowa ścianek działowych wewnątrz hali została zakończona
  • Kontynuowana jest nadbudowa rusztowań
  • Trwa nadbudowa wieży. Obecnie prowadzone są prace na jedenastym metrze wysokości.
  • Rozpoczęła sie rozbiórka starego pokrycia dachowego
  • W najbliższych dniach rozpocznie się montaż pionów kanalizacyjnych

 

Roboty budowlane zakończone zostaną do końca sierpnia 2019 roku. Natomiast wyposażanie hali w sprzęt oraz montaż ścianek wspinaczkowych potrwają najprawdopodobniej do końca roku. Oficjalne otwarcie obiektu wstępnie planowane jest na grudzień 2019 roku. KLIKNIJ I DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ.

 

 

Świetlica Wsparcia Dziennego o Charakterze Opiekuńczym „Nadzieja”, która funkcjonowała w jednej z części starego budynku,  pozostanie na swoim miejscu i poddana zostanie gruntownemu remontowi oraz modernizacji. Powstanie przy niej też klub, w którym utworzona zostanie nowoczesna sala komputerowa. Natomiast na jednej z jego połaci dachowych powstanie „zielony dach”, stanowiący namiastkę terenu zielonego na zindustrializowanym osiedlu.

 

Koncepca szeroko zakrojonego projektu zakłada również rewitalizację przestrzeni znajdującej się wokół obiektu i powstanie estetycznej oraz funkcjonalnej infrastruktury towarzyszącej. Osiedle zyska dzięki realizacji tej inwestycji nowy blask!

 

Inwestycję realizuje firma PPHU "CARBUD" S.A. Wartość zadania to ponad 5 milionów złotych. Miasto Bieruń pozyskało na jego realizację dwa dofinansowania: z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego oraz z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Podobne wiadomości:

do góry