• język migowy
  • BIP
Oficjalny portal miasta Bierunia

Urząd Miasta Bieruń

Panorama miasta Bieruń

Urząd Miasta Bierunia

Strona główna/Aktualności/Zima! Jakie obowiązki spoczywają na właścicielach nieruchomości?

Zima! Jakie obowiązki spoczywają na właścicielach nieruchomości?

Aktualności 5 Grudnia 2023

Zima w pełnej krasie, ale oprócz klimatycznej bieli wokół przynosi ona też szereg niebezpieczeństw dla użytkowników dróg czy chodników. Aby chronić nas wszystkich, pamiętajmy o kilku podstawowych obowiązkach spoczywających na właścicielach nieruchomości.

śnieg

 

A zatem:

  • uprzątnięcie błota, śniegu, lodu i innych zanieczyszczeń z chodników położonych wzdłuż  nieruchomości należy do właścicieli przyległych budynków;

 

  • niezwłocznie po ich pojawieniu się należy usuwać sople lodowe i nawisy śnieżne, szczególnie te zlokalizowane na dachach budynków czy parapetach okiennych. Zwróćmy wówczas szczególną uwagę, czy pod budynkiem nie znajduje się przypadkiem człowiek lub pojazd;

 

  • należy usuwać nadmiar śniegu z dachów budynków.

 

 

Niedopełnienie powyższych obowiązków przede wszystkim zagraża użytkownikom dróg i chodników oraz może podlegać karom finansowym.

 

Powyższe obowiązki spoczywające na właścicielach, współwłaścicielach, użytkownikach wieczystych nieruchomości oraz jednostkach organizacyjnych i osobach posiadających nieruchomości w zarządzie lub w użytkowaniu, a także na innych podmiotach władającym nieruchomością, wynikają z przepisów prawa ogólnokrajowego oraz lokalnego, tj. Ustawy  o utrzymaniu czystości i porządku w gminach i Regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Bieruń, jak również Zarządzenia nr B.0050.218.2022 Burmistrza Miasta Bierunia z dnia 21.11.2022 r. - KLIKNIJ TUTAJ I PRZECZYTAJ.

 

Podobne wiadomości:

do góry