• język migowy
  • BIP
Oficjalny portal miasta Bierunia

Urząd Miasta Bieruń

Panorama miasta Bieruń

Urząd Miasta Bierunia

Strona główna/Aktualności/Foto i wideo - relacja z uroczystej GALI ROZDANIA NAGRÓD BURMISTRZA MIASTA BIERUNIA

Foto i wideo - relacja z uroczystej GALI ROZDANIA NAGRÓD BURMISTRZA MIASTA BIERUNIA

Aktualności 6 Grudnia 2023

Zobaczcie film i bogtą relację zdjęciową z I GALI ROZDANIA NAGRÓD BURMISTRZA MIASTA BIERUNIA, która odbyła się 27 listopada w Domu Kultury GAMA w Bieruniu. Emocje były ogromne! 12 nagrodzonych lub wyróżnionych osób i podmiotów. Do tego 3 Nagrody Specjalne Burmistrza Miasta Bierunia. Działo się na scenie sporo! Wydarzenie artystycznie uświetnił zespóŁ BAWITO z wokalistką Ewą Walczak.  Warto obejrzeć poniższy film - KLIKNIJ TUTAJ.

 

                                                 

 

 

KRYSTIAN GRZESICA - BURMISTRZ MIASTA BIERUNIA:

- Chcemy nagrodzić dziś osoby, z których jesteśmy dumni, które swoją pracą i osiągnieciami sprawiają, że miasto Bieruń staje się znane jako kuźnia talentów w bardzo wielu dziedzinach: w kulturze, w sporcie, w nauce.

Dziś po raz pierwszy odbywa się to w formie uroczystej gali. Do tej pory wręczenie nagród było wydarzeniem bardzo kameralnym, a nawet można powiedzieć, że miało charakter czystej formalności - podpisania stosownych dokumentów w urzędzie miasta. W tym roku zależało mi na tym, by nasi nagrodzeni mogli świętować tę chwili wspólnie z najbliższymi, rodzinami, przyjaciółmi, trenerami czy nauczycielami. Stąd postanowiliśmy zmienić formułę wręczenia nagród i mam nadzieję, że przy tej uroczystej formule już pozostaniemy.

 

 

SLAJDERKLIKNIJ I ZOBACZ FILM

 

 

 

KRYSTIAN GRZESICA - BURMISTRZ MIASTA BIERUNIA:

- Ja chciałbym jeszcze podkreślić, że oprócz nagród pieniężnych, wręczymy dziś statuetki, zaprojektowane specjalnie na tę okazję, przedstawiające naszego bieruńskiego utopca.


Kiedyś, w dawnych legendach utopiec uważany był za stworzenie złośliwe, a nawet groźne. Współczesnym mieszkańcom kojarzy się bardziej sympatycznie. Dziś utopiec jest raczej naszą lokalną maskotką i jednym z symboli miasta. Wizerunek utopca znamy doskonale z twórczości wspaniałego artysty Romana Nygi, ale w statuetkach zaprojektowanych na dzisiejszą galę swoje wyobrażenie utopca przedstawiła krakowska artystka Marta Mulawa. Te statuetki, które widzimy teraz z w tle, otrzymają dzisiaj nasi laureaci (...)

 

Więcej na temat Gali Rozdania Nagród Burmistrza Miasta Bierunia oraz laureatów i uhonorowanych dowiecie się klikając w poniższy link:

Nagrody Burmistrza Miasta Bierunia rozdane!

 

 

Zachęcamy do obejrzenia bogatej galerii zdjęć z gali:

Fotorelacja z GALI ROZDANIA NAGRÓD BURMISTRZA MIASTA BIERUNIA

 

 

Podobne wiadomości:

do góry