• język migowy
  • BIP
Oficjalny portal miasta Bierunia

Urząd Miasta Bieruń

Panorama miasta Bieruń

Urząd Miasta Bierunia

Strona główna/Aktualności/Zakończono przebudowę ulic Domy Polne i Szynowa

Zakończono przebudowę ulic Domy Polne i Szynowa

Aktualności 6 Listopada 2023

Zakończyły się prace związane z gruntowną przebudową i rozbudową ulic Domy Polne i Szynowa. Ta rozległa i bardzo kosztowna inwestycja zakładała nie tylko budowę i przebudowę jezdni, chodnika oraz zjazdów, ale także sporo robót instalacyjnych - związanych z budową kanalizacji deszczowej i sanitarnej. Wybudowana została również pompownia ścieków. Przypomnijmy, że zadanie to zostało dofinansowane kwotą ponad 6,5 miliona złotych z rządowego programu POLSKI ŁAD. Jej realizacja trwała 1,5 roku.

 

drogaDroga po kompleksowym remoncie

 

Inwestycja obejmowała:

  • rozbudowę i budowę ulicy Domy Polne o długości ok. 330 m (etap I) wraz z jezdnią, chodnikiem, przebudową zjazdów i budową kanalizacji deszczowej;
  • rozbudowę ulicy Szynowej na długości ok. 500 m wraz z jezdnią, przebudową zjazdów i budową kanalizacji deszczowej;
  • rozbudowę sieci kanalizacji sanitarnej na osiedlu Domy Polne: ok. 862 mb kanalizacji tłocznej, ok. 486 mb kanalizacji sanitarnej grawitacyjnej.
  • Wybudowana została również pompownia ścieków.

 

SzynowaDroga przed remontem

Przypomnijmy, że w 2021 roku na drogach, które właśnie zostały przebudowywane zainstalowane zostało oświetlenie ledowe. Był to pierwszy etap prac, których celem była gruntowna modernizacja tej części miasta. Zamontowano wówczas 15 słupów oswietleniowych i 15 opraw wykonanych w technologi LED.

 

Oświetlenie ulicy Domy Polne (1)Droga przed remontem, a po instalacji lamp ledowych

 

Podkreślmy, że realizacja tak złożonej i kosztownej inwestycji nie byłaby możliwa, gdyby nie gigantyczne wsparcie rządowe. Miasto Bieruń pozyskało dofinansowanie z Rządowego Funduszu Inwestycji Strategicznych POLSKI ŁAD w wysokości ponad 6,5 miliona złotych. Wartośc całego zadania to około 7 milionów złotych.

 

polski ład

 

 

 

 

Podobne wiadomości:

do góry