• język migowy
  • BIP
Oficjalny portal miasta Bierunia

Urząd Miasta Bieruń

Panorama miasta Bieruń

Urząd Miasta Bierunia

Strona główna/Aktualności/W Bieruniu powstanie żłobek miejski

W Bieruniu powstanie żłobek miejski

Aktualności 8 Listopada 2023

Świetna wiadomość! Krystian Grzesica - Burmistrz Miasta Bierunia podpisał umowę na dofinansowanie budowy gminnego żłobka w Bieruniu, a właściwie oddziałów żłobkowych, w których przewidzianych jest 46 miejsc dla naszych najmłodszych mieszkańców. Na to długo wyczekiwane przedsięwzięcie Miasto Bieruń pozyskało dofinansowanie rządowe w kwocie blisko 2 mln zł. Fundusze pochodzą z Programu rozwoju instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3. Dodajmy, że nasze Miasto posiada już gotową dokumentację projektową na budowę nowoczesnego budynku.

 

maluch

Miasto Bieruń otrzymało dofinansowanie w ramach programu "MALUCH+" 2022-2029 na budowę gminnego żłobka przy ul. Chemików 39 w Bieruniu. Dofinansowanie w wysokości 1 872 223,05 pochodzi ze środków KPO w wysokości 1 649 652,00 zł oraz środków budżetu państwa w wysokości 222 571,05 zł.

 

- Jednak to, co osiągnęliśmy, to dopiero początek. Otrzymane środki, choć niewielkie w stosunku do kwoty całej inwestycji, stanowią ważny krok w realizacji znacznie większej wizji. Już teraz mamy gotową dokumentację projektową na budowę nowoczesnego budynku przeznaczonego na oddziały przedszkolne i żłobkowe - napisał na swoim Fanpage'u Burmistrz Krystian Grzesica. - Powstanie on w miejscu dawnego Bieruńskiego Centrum Usług, przy ul. Chemików - dodał.

 

Poniżej zamieszczamy orientacyjną wizualizację zaprojektowanego budynku. Oczywiście budynek będzie pełnił funkcję żłobka, więc jego wygląd zostanie dostosowany do tej roli.

 

wizualizacja

wizualizacja

 

"Program rozwoju instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 "Maluch+" 2022-2029" współfinansowany jest z Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększenia Odporności, Europejskiego Funduszu Społecznego Plus oraz z budżetu państwa.

 

Maksymalny termin realizacji inwestycji to koniec maja 2026 roku.

 

 

Kategoria: powiązane pliki [1]
Format Nazwa pliku Rozmiar Pobierz
pdf Dofinansowanie żłobka z programu MALUCH+ 515.69KB Plik: Dofinansowanie żłobka z programu MALUCH+

Podobne wiadomości:

do góry