• język migowy
  • BIP
Oficjalny portal miasta Bierunia

Urząd Miasta Bieruń

Panorama miasta Bieruń

Urząd Miasta Bierunia

Strona główna/Aktualności/Wymiana pieców na ekologiczne w budynkach gminnych

Wymiana pieców na ekologiczne w budynkach gminnych

Aktualności 3 Stycznia 2023

W budynkach mieszkalnych przy ulicach Wawelska 26 oraz Spiżowa 1 w Bieruniu zmodernizowano systemy grzewcze i wymieniono nieefektywne źródła ciepła tj. piece węglowe opalane głównie drewnem na bardziej ekologiczne czyli gazowe. Remont w 9 lokalach mieszkalno-usługowych obejmował również wykonanie instalacji centralnego ogrzewania i ciepłej wody użytkowej.

W efekcie ogrzewanie obu budynków jak równiez przygotowanie ciepłej wody użytkowej w części lokalu odbywać się będzie przy zastosowaniu nowoczesnych rozwiązań w zakresie zastosowania pieców gazowych kondensacyjnych.

 

piec

 

Ogółem inwestycja kosztowała 259 063,86 zł, z czego aż 200 000,00 zł sfinansowano z dotacji celowej Górnośląsko - Zagłębiowskiej Metropolii, którą miasto pozyskało w ramach Programu działań na rzecz ograniczenia niskiej emisji w 2022 roku.

 

Realizacja projektu, poprzez likwidację dotychczasowych, nieefektywnych źródeł ciepła, wpłynie nie tylko na poprawę efektywności energetycznej, ale również na ograniczenie niskiej emisji i ilości odpadów wytwarzanych po spaleniu węgla. Wpłynie również na większą świadomość ekologiczną mieszkańców Bierunia, a w konsekwencji na poprawę jakości życia oraz kształtowania nawyków proekologicznych w mieście.

 

Metropolia

 

Warto podkreślić, że przy okazji realizacji inwestycji dofinansowanej ze środków GZM, Gmina za własne środki wymieniła całą stolarkę okienną (wszystkie okna) w budynku przy ulicy Wawelskiej 26. Dzieki tej inwestycji podwyższone zostały parametry izolacyjności budynku.

 

budynek

komin

piec

piec

licznik

tablica

Podobne wiadomości:

do góry