• język migowy
  • BIP
Oficjalny portal miasta Bierunia

Urząd Miasta Bieruń

Panorama miasta Bieruń

Urząd Miasta Bierunia

Strona główna/Aktualności/Uwaga! Zmiana organizacji ruchu na Wawelskiej

Uwaga! Zmiana organizacji ruchu na Wawelskiej

Aktualności 8 Listopada 2022

Jak informuje firma STRABAG Infrastruktura Południe Sp. z o. o, która na zlecenie Zarządu Dróg Wojewódzkich w Katowicach realizuje przebudowę drogi wojewódzkiej nr 934 (ul. Wawelskiej) w dniu 8 listopada 2022 roku, przed południem zostanie awaryjnie zamknięty most nad Potokiem Goławieckim w Bieruniu dla ruchu pojazdów i pieszych. Most wymaga natychmiastowej naprawy z uwagi na zagrożenie bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz możliwość wystąpienia szkód materialnych.

 

droga zamknięta

 

Mając na uwadze, że przedmiotowy most znajduje się w ciągu zamkniętego dla ruchu drogi, wykonawca dla zapewnienia możliwości prowadzenia ruchu lokalnego oraz komunikacji zbiorowej wprowadzi objazd zamkniętego mostu ulicami: Równoległą oraz Bohaterów Westerplatte, zgodnie z załączonym schematem.

 

objazd

 

Na czas wyznaczonego przez wykonawcę objazdu nie będą czynne przystanki zlokalizowane na ulicy Wawelskiej.

 

Jeżeli zaś chodzi o linię gminną A-1, na czas wyznaczonego objazdu -  przystanek BIERUŃ RÓWNOLEGŁA zostanie przeniesiony na ulicę Skowronków (rejon posesji 29H).

 

INFORMACJA ZARZĄDU TRANSPORTU METROPOLITALNEGO:

lnformujemy, że w związku z otrzymaniem w dniu 08.11.2022 r. informacji z firmy STRABAG Infrastruktura Południe Sp. z o.o. o konieczności zamknięcia dla ruchu kołowego, ze względów bezpieczeństwa, obiektu inżynieryjnego w postaci mostu rzecznego w ciągu ul. Wawelskiej (DW934) w Bieruniu, od dnia 9 listopada 2022 r. (środa) do odwołania konieczne będzie wdrożenie objazdu dla linii M108.

Autobusy ruszające z przystanku Tychy Lodowisko dojadą do przystanku Bieruń KWK Piast 8, następnie wykonają nawrót na rondzie i pojadą ulicami: Warszawską (DK44) bez obsługi przystanków Bieruń KWK Piast 7 i Bieruń Granitowa 5, Bogusławskiego, Lipową, Goławiecką, Odrodzenia, Śląską, Chełmską, Techników, Wieniawskiego, Stacyjną, Śląską, Chełmską do przystanku Chelm Śląski Techników i pojadą dalej zgodnie z obowiązującą trasą.

Autobusy ruszające z przystanku Imielin Wiadukt dojadą do przystanku Chełm Śląski Podłuże 1, następnie pojadą ulicami: Chełmską, Šląską, Stacyjną, Wieniawskiego, Techników, Chełmską, Śląską, Odrodzenia, Goławiecką, Lipową, Bogusławskiego, Warszawską (DK44) bez obsługi przystanków Bieruń Granitowa 6, Bieruń KWK Piast 8, następnie wykonają nawrót na rondzie i pojadą do przystanku Bieruń KWK Piast i dalej zgodnie z obowiązującą trasą.

Z obsługi będą wyłączone przystanki: Bieruń Osiedle, Bieruń Warszawska Skrzyżowanie, Bieruń Poczta, Bieruń Wawelska, Kopciowice Osada, Kopciowice Zakole, Kopciowice Ludowa, Chelm Śląski Śląska, Chełm Śląski Brzechwy.

Szczegółowy rozkład jazdy znajduje się pod linkiem - KLIKNIJ TUTAJ.

 

ZTM

 

Podobne wiadomości:

do góry