• język migowy
  • BIP
Oficjalny portal miasta Bierunia

Urząd Miasta Bieruń

Panorama miasta Bieruń

Urząd Miasta Bierunia

Strona główna/Aktualności/Trwa przebudowa drogi osiedlowej przy ulicach Homera

Trwa przebudowa drogi osiedlowej przy ulicach Homera

Aktualności 25 Września 2023

W dobrym tempie postepują prace związane z przebudową drogi wewnętrznej w osiedlu Homera. "Metamorfozie" poddawany jest odcinek o długości około 150 metrów - od zjazdu z ulicy Oświęcimskiej (na wysokości siłowni plenerowej) do bloku Oświęcimska 400c. Powstaje w ten sposób alternatywna droga dojazdowa na osiedle Homera, co z pewnością poprawi komfort poruszania się mieszkańców. Co ważne, powstają też dodatkowe miejsca parkingowe.

Homera

W ramach inwestycji wykonana zostanie jezdnia, miejsca postojowe, zjazdy, chodnik oraz pobocza, a także kanalizacja deszczowa. Inwestycja zrealizowana zostanie do listopada 2023 roku. Jej koszt to ponad 755 tysięcy złotych.

 

Najważniejsze informacje:

  • Wartość zadania: 755 393,44 zł
  • Wykonawca: WIKOS FRESH Michał Strzelec
  • Start inwestycji: 21 sierpnia 2023
  • Termin realizacji inwestycji: listopad 2023
  • Długość przebudowywanego odcinka drogi - 150 metrów

 

Homera

 

 

- Ta osiedlowa droga przy ulicach Homera i Oświęcimskiej bardzo potrzebowała remontu, co można zobaczyć na poniższych zdjęciach, ale nawet nie to jest najważniejsze. A wiecie czemu? Dlatego, że najważniejsze jest udrożnienie komunikacyjne, które obecnie ma praktycznie tylko jedną drogę dojazdową! Wraz z radnym Dariuszem Czapiewskim obiecywaliśmy to mieszkańcom i obietnicy dotrzymujemy - mówi burmistrz Krystian Grzesica.

Krótko mówiąć, poza nową nawierzchnią jezdni, miejscami postojowymi, chodnikiem, nowymi poboczami i zjazdami, a także kanalizacją deszczową, mieszkańcy zyskają również alternatywną drogę dojazdową z ulicy Oświęcimskiej do bloków na osiedlu Homera.

 

 

Podobne wiadomości:

do góry