• język migowy
  • BIP
Oficjalny portal miasta Bierunia

Urząd Miasta Bieruń

Panorama miasta Bieruń

Urząd Miasta Bierunia

Strona główna/Aktualności/#SzczepimySię - DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ!

#SzczepimySię - DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ!

Aktualności 23 Marca 2021

Trwa narodowy program szczepień przeciwko COVID-19. Przypominamy, że na obecną chwilę na terenie Bierunia funkcjonują trzy punkty szczepień znajdujące się w ośrodkach zdrowia. Są to:

  • MEDYK - ul. Wawelska 35
  • MEDICOR - ul. Chemików 37
  • FAMILIA-MED - ul. Chemików 37.

Ponadto do utworzenia punktu szczepienia w kolejnej turze zgłosił się MULTIMED - ul. Granitowa 22, ale nie uzyskał akceptacji Narodowego Funduszu Zdrowia.

Gmina Bieruń pomaga osobom niepełnosprawnym i mającym obiektywne trudności w dotarciu na szczepienie do punktu szczepień. Odbywa się to za pomocą pojazdów urzędowych, Straży Miejskiej, a czasem jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej.

 

W naszej Gminie funkcjonuje punkt koordynacyjny transportu do punktu szczepień. KONTAKT - nr tel.: (32) 708 04 84. Dzwonić i zgłaszać potrzebę skorzystania z pomocy w dowozie można w dni robocze w godzinach 8:00-16:00.

 

UWAGA! Pod ten numer dzwonić należy tylko i wyłącznie w sprawie pytań dotyczących dowozu na szczepienie osób mających problem z samodzielnym poruszaniem się. Nie jest to numer telefonu, pod którym odbywają się zapisy na szczepienia!

 

Szczepimy się

 

 

Osoby mające trudności z samodzielnym dotarciem na szczepienie, a także osoby niepełnosprawne z I grupą inwalidzką, schorzeniami grupy N i R mogą korzystać z pomocy przychodni (POZ) w dowozie. W uzasadnionych przypadkach, jeśli przychodnia nie zapewni dowozu na szczepienie, pomoc taką oferuje Urząd Miejski w Bieruniu.

 

 

REJESTRACJA SMS

 

Wojewoda Śląski uruchomił mobilny punkt szczepień dostępny na terenie działania tyskiego SANEPIDU, a więc: Tychów, powiatu bieruńsko-lędzińskiego, powiatu pszczyńskiego i powiatu mikołowskiego. KONTAKT -  Femina Katowice, nr tel.: 575 100 194.

 

Chęć zaszczepienia się można zgłaszać według zasad określonych w programie:

  • Za pośrednictwem infolinii - 989
  • Za pośrednictwem portalu: pacjent.gov.pl
  • W wyznaczonych przychodniach

 

 

Plakat

Szczegółowe informacje znaleźć można na plakatach, które rozmieszczone są w miejskich gablotkach, na ulotkach dostępnych m.in. w Urzędzie Miejskim, a także na portalu rządowym - KLIKNIJ I PRZECZYTAJ WIĘCEJ.

 

Gmina wspiera bieruńskie punkty szczepień w zapewnieniu bezpieczeństwa epidemiologicznego - w zakresie dostawy środków dezynfektyjnych.

 

Dowiedz sie więcej

 

                                        

 

                                         

Podobne wiadomości:

do góry