• język migowy
  • BIP
Oficjalny portal miasta Bierunia

Urząd Miasta Bieruń

Panorama miasta Bieruń

Urząd Miasta Bierunia

Strona główna/Aktualności/Stowarzyszenie LGD "Ziemia Pszczyńska" wyróżnione za inicjatywę miodomatów

Stowarzyszenie LGD "Ziemia Pszczyńska" wyróżnione za inicjatywę miodomatów

Aktualności 19 Grudnia 2019

29 listopada w Kielcach odbyła się uroczysta gala, podczas której wręczono nagrody XI Międzynarodowych Targów Turystyki Wiejskiej i Aktywnej AGROTRAVEL & Active Life 2019.Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania ZIEMIA PSZCZYŃSKA, której członkiem jest miasto Bieruń uhonorowane zostało w konkursie na najlepszy produkt turystyki prozdrowotnej za inicjatywę miodomatów.

W zgłoszeniu konkursowym LGD opisało działanie MIODOMATU, czyli automatu vendingowego, jaki został zakupiony w ramach realizowanego do maja 2019 r., projektu Bee Friends. Opis produktu, zyskał uznanie jurorów konkursu, którzy przyznali LGD  III miejsce w przedmiotowym konkursie.

 

 

W Gali wręczenia nagród, Stowarzyszenie LGD reprezentował członek Zarządu - Andrzej Nelec. Cieszymy się, że realizowany wspólnie z LGD "Żywiecki Raj" zamysł promocji miodu od lokalnych pszczelarzy i zwiększenie jego dostępności na obszarze, zostało dostrzeżone podczas uznanych w kraju Targów AGROTRAVEL. Gratulujemy inicjatorom przedsięwzięcia. Jesteśmy dumni, że jeden z takich automatów znajduje sie w Bieruniu. Więcej na temat miodomatu przeczytać można TUTAJ.

 

Warto podkreślić, że jeden z miodomatów dostępny jest w Urzędzie Miejskim w Bieruniu (na parterze budynku).

Ceny w Miodomacie:

Miód rzepakowy, wielokwiatowy:

  • 260g - 10 zł,
  • 500g - 15 zł


Miód lipowy, gryczany, spadziowy:

  • 260g - 12 zł,
  • 500g - 22 zł

 

Miodomat jest automatem, w którym znajdą Państwo kilka rodzajów miodów w pojemnikach 260 ml oraz 500 ml. Zakupu można dokonać gotówkowo (bilon) oraz bezgotówkowo (karta płatnicza).

 

 

Przypomniamy, że miodomat ten został zakupiony w ramach projektu współpracy „Bee Friends”„Przyjaciele Pszczół”, jaki nasza LGD realizowała we współpracy ze Stowarzyszeniem LGD „Żywiecki Raj” oraz z dwoma grupami z Chorwacji. Więcej na ten temat można się dowiedzieć czytając artykuł o miodomatach - KLIKNIJ I PRZECZYTAJ.

 

Pszczelarze z Bierunia zainteresowani sprzedażą swoich miodów w miodomatach zapraszani są do współpracy ze Stowarzyszeniem Lokalna Grupa Działania "Ziemia Pszczyńska" - numery telefonów: 32 210 02 12, 697 609 603, adres email: biuro@lgdziemiapszczynska.pl

 

 

 

Czytaj także:

 

 

Podobne wiadomości:

do góry