• język migowy
  • BIP
Oficjalny portal miasta Bierunia

Urząd Miasta Bieruń

Panorama miasta Bieruń

Urząd Miasta Bierunia

Strona główna/Aktualności/Spotkanie w sprawie zagospodarowania terenów za Groblą

Spotkanie w sprawie zagospodarowania terenów za Groblą

Aktualności 27 Lutego 2023

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych na spotkanie w sprawie opracowywanej dokumentacji projektowej dla zadania: „Zagospodarowanie terenów za Groblą na cele rekreacyjno-sportowe z elementami edukacji przyrodniczej”.

 

Park za Groblą

 

Podczas spotkania projektant przedstawi wstępne założenia projektowe i omówi dotychczas przyjęte rozwiązania, a mieszkańcy będą mieli okazję zgłosić ewentualne uwagi lub pomysły.

Przypomnijmy, że dokumentacja projektowa dla zadania „Zagospodarowanie terenów za Groblą na cele rekreacyjno-sportowe z elementami edukacji przyrodniczej” ma być gotowa do końca roku 2023, a prace mają się zakończyć uzyskaniem pozwolenia na budowę. 

Co powstanie na terenach za Groblą? 

Blisko 3 lata temu miasto przejęło nieodpłatnie ponad 7 hektarów gruntu pomiędzy Groblą i DK44 i chce stworzyć tam rodzaj parku. Projektant przygotuje dwa warianty koncepcji, które skonsultowane zostaną z Mieszkańcamiw celu dokonania wspólnego wyboru. Inwestycja będzie realizowana w kolejnych latach - z uwzględnieniem preferencji Mieszkańców, którzy aktywnie włącza się w proces decyzyjny.

W listopadzie zeszłego roku Burmistrz Miasta Bierunia Krystian Grzesica podpisał umowę na wykonanie dokumentacji projektowej oraz kompletna wielobranżowa dokumentacja projektowa dla zadania pn.: „Zagospodarowanie terenów za Groblą na cele rekreacyjno-sportowe z elementami edukacji przyrodniczej”.

Więcej na ten temat można przeczytać tutaj:

Ruszają prace projektowe związane z zagospodarowaniem terenu za Groblą

 

Grobla to rodzaj parku na wale ziemnym, po którym prowadzi malownicza ścieżka wśród drzew. Jednak miasto planuje inwestycje w zagospodarowanie kolejnych jej części, a także w obszar zamknięty pomiędzy Groblą, ul. Turyńską i ul. Chemików. Dziś to nieużytki, ale w najbliższych latach  mają zmienić się w park, ze ścieżkami spacerowymi i elementami infrastruktury rekreacyjnej.

 

Spotkanie w sprawie opracowywanej dokumentacji projektowej dla zadania: „Zagospodarowanie terenów za Groblą na cele rekreacyjno-sportowe z elementami edukacji przyrodniczej” odbędzie się w Kinoteatrze Jutrzenka 20 marca 2023 r. o godzinie 18:00. 

 

Podobne wiadomości:

do góry