• język migowy
  • BIP
Oficjalny portal miasta Bierunia

Urząd Miasta Bieruń

Panorama miasta Bieruń

Urząd Miasta Bierunia

Strona główna/Aktualności/SP1 znowu weźmie udział w programie ERASMUS+

SP1 znowu weźmie udział w programie ERASMUS+

Aktualności 13 Października 2020

Dobre wieści dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 w Bieruniu. Placówka ta poraz kolejny weźmie udział w programie ERASMUS+. Tym razem, oprócz międzynarodowego obycia, uczniowie zyskają sporą wiedzę o ekologii, szczególnie o recyklingu i upcyklingu!

 

W tym tygodniu Burmistrz Miasta Bierunia Krystian Grzesica podpisał umowę na realizację dwuletniego międzynarodowego projektu ,,Upcycling - a project from bottom to top” współfinansowanego w ramach programu Unii Europejskiej Erasmus+.

 

Na działania projektowe Szkoła Podstawowa nr 1 w Bieruniu pozyskała kwotę 32 tysiące 554 EURO. Partnerami zagranicznymi projektu są szkoły z Turcji, Hiszpanii, Chorwacji, Grecji i Portugalii. Przewiduje się, że w projekcie bezpośrednio weźmie udział łącznie około 115 uczniów i 60 nauczycieli.

 

W ramach wymiany dobrych praktyk, uczniowie i nauczyciele biorący udział w projekcie, zgłębiać będą zagadnienia recyclingu oraz uczyć się upcyclingu czyli tworzenia nowych rzeczy z wykorzystanych już wcześniej materiałów.

 

 

W czasie trwania pandemii współpraca ze szkołami partnerskimi będzie odbywała się głównie za pośrednictwem platformy eTwinning, tj. platformy współpracy społeczności szkół w Europie. W późniejszym okresie zaplanowane zostały tygodniowe spotkania we wszystkich szkołach partnerskich. Wezmą w nich udział najbardziej aktywni w projekcie uczniowie klas VI - VIII. 

Podobne wiadomości:

do góry