• język migowy
  • BIP
Oficjalny portal miasta Bierunia

Urząd Miasta Bieruń

Panorama miasta Bieruń

Urząd Miasta Bierunia

Strona główna/Aktualności/Inwestycje drogowe powiatu bieruńsko-lędzińskiego w Bieruniu

Inwestycje drogowe powiatu bieruńsko-lędzińskiego w Bieruniu

Aktualności 12 Października 2020

Trwa budowa i przebudowa wielu dróg w Bieruniu, dzieki czemu w kolejnych miejscach naszego miasta pojawiają się nowe chodniki, ścieżki rowerowe oraz oświetlenie ledowe. Niedawno zakończono inwestycję przy ulicach Wita i Skrajnej oraz pomiędzy ulicami Dyrdy i Mielęckiego. Trwają remonty dróg na ulicach Bijasowickiej bocznej, Węglowej wewnętrznej, Ligonia i Lompy (bocznych od Barańcowej), Rubinowej oraz Pszennej. Ale to nie wszystko, co dzieje się w Bieruniu w obszarze rozwoju infrastruktury drogowej! Poza inwestycjami miejskimi, w naszym mieście realizowane są również inwestycje powiatowe. Obecnie, ku końcowi zmierza realizacja dwóch bardzo ważnych zadań, których inwestorem jest powiat bieruńsko-lędziński.

 

Budowa ronda na ulicy Lędzińskiej w Bieruniu

To strategiczna inwestycja, której głównym celem jest ułatwienie dojazdu do Tyskiej Podstrefy Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Bieruniu oraz do pozostałych terenów inwestycyjnych w naszym mieście. Dzięki niej układ komunikacyjny wokół terenów inwestycyjnych robi się coraz bardziej spójny i dogodny dla inwestorów.

 

Zakres robót obejmował:

  • budowę nowego ronda
  • budowę i rozbudowę jezdni
  • budowę i przebudowę chodnika
  • budowę i przebudowę zjazdów zlokalizowanych w pasie drogowym
  • wykonanie kanalizacji deszczowej
  • budowę nowoczesnego oświetlenia
  • budowę, przebudowę i likwidację części rowów

 

Koszt zadania to 2 296 813,38 zł. Starostwo Powiatowe w Bieruniu pozyskało na realizację tej inwestycji dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej. Termin oddania inwestycji to 31 października.

 

 

 

Budowa parkingu przy PZS w Bieruniu

Ku końcowi zmierza budowa parkingu samochodowego przed budynkiem Powiatowego Zespołu Szkół w Bieruniu. Inwestycja objęła powstanie 55 miejsc parkingowych, w tym dwóch dla osób niepełnosprawnych, budowę ogrodzenia, instalację monitoringu oraz uporządkowanie zieleni wokół.

 

Koszt zadania, którego inwestorem jest powiat bieruńsko - lędziński to 1 milion 151 tysięcy złotych. Termin realizacji to połowa października 2020.

 

 

 

Zobaczcie galerie zdjęć z placów budowy:

 

 

Podobne wiadomości:

do góry