• język migowy
  • BIP
Oficjalny portal miasta Bierunia

Urząd Miasta Bieruń

Panorama miasta Bieruń

Urząd Miasta Bierunia

Strona główna/Aktualności/SILESIA24.PL o 30-leciu Odrodzonej Samorządności Bierunia - ZOBACZCIE FILM

SILESIA24.PL o 30-leciu Odrodzonej Samorządności Bierunia - ZOBACZCIE FILM

Aktualności 26 Kwietnia 2021

W roku 2021 świętujemy 30-lecie Odrodzonej Samorządności Bierunia. Na kwiecień i maj przypadają okrągłe rocznice kolejnych wydarzeń związanych z niezależnością naszego miasta po wyodrębnieniu z obszaru administracyjnego Tychów: uzyskania praw miejskich, przeprowadzenia pierwszych wyborów do Rady Miejskiej w Bieruniu i powołania pierwszego Burmistrza Miasta Bierunia. Telewizja internetowa SILESIA24.PL zrealizowała bardzo interesujący materiał filmowy związany z tym tematem. Zachęcamy do obejrzenia!

 

                                                 

 

- 2 kwietnia mieszkańcy Bierunia obchodzili bardzo ważną rocznicę. 30 lat wcześniej w Bieruniu odrodziła się samorządność. Gmina poprzez połącznie ze sobą Bierunia Starego i Nowego stała się samodzielnym bytem - czytamy na Silesia24.pl.

 - Odwiedziliśmy to miasto, aby sprawdzić jak wygląda Bieruń po 30 latach samodzielnego decydowania o sobie. Burmistrz miasta Krystian Grzecica, radny Sejmiku Piotr Czarnynoga oraz lokalny działacz Henryk Skupień opowiedzieli o kulisach utworzenia w Bieruniu władzy samorządowej - czytamy dalej.

KLIKNIJ TUTAJ - PRZECZYTAJ CAŁY TEKST I ZOBACZ FILM.

 

logoKLIKNIJ TUTAJ

 

 

Zobacz również:

 

                                                   

Podobne wiadomości:

do góry