• język migowy
  • BIP
Oficjalny portal miasta Bierunia

Urząd Miasta Bieruń

Panorama miasta Bieruń

Urząd Miasta Bierunia

Strona główna/Aktualności/Ruszyła przebudowa i remont ulicy Mieszka I

Ruszyła przebudowa i remont ulicy Mieszka I

Aktualności 26 Sierpnia 2021

Na ulicy Mieszka I trwają już prace, na razie rozbiórkowe (frezowanie starej nawierzchni). Wykonawca, w celu ich prowadzenia, wprowadził czasową organizację ruchu. Prosimy o baczne obserwowanie znaków.

 
W ramach tego zadania zostanie wykonana przebudowa i remont ulicy Mieszka I, od strefy skrzyżowania z ul. Granitową do skrzyżowania z ulicą Solecką. W pierwszej kolejności przebudowany zostanie odcinek drogi o długości 813 metrów (od strony ul. Soleckiej), a następnie remont nawierzchni odcinka drogi o długości 87 metrów (od strony strefy skrzyżowania z ulicą Granitową).
 
Mieszka I

Zadanie obejmuje także budowę chodnika, oświetlenia, zatok postojowych, zjazdów do posesji i kanalizacji deszczowej. Budowa chodnika, który znacząco ma podnieść bezpieczeństwo pieszych użytkowników ruchu, wymusza wycinkę drzewostanu rosnącego w pasie drogowym ul. Mieszka.

 

Mieszka

 
Wycinka ta jest niestety nieodzowna, gdyż rosnące drzewa są w bezpośredniej kolizji z zaprojektowanym ciągiem pieszym. Nowy chodnik odseparuje ruch pieszy od kołowego - obecnie piesi zmuszeni są poruszać się pasem jezdni wspólnie z jadącymi samochodami, a wśród nich jest mnóstwo dzieci korzystających z bardzo popularnego na ul. Mieszka I placu zabaw.
 
Aby jednak zrekompensować utratę zieleni na tym obszarze, jesienią br. dokonane zostaną nasadzenia zastępcze - na wspomnianym wyżej placu zabaw pojawi się 36 śliw wiśniowych, dokładnie takich samych, jak te, które znamy już z nasadzeń wzdłuż Plant Karola za bieruńską „Triadą”.
 
Mieszka
 
 

Podobne wiadomości:

do góry