• język migowy
  • BIP
Oficjalny portal miasta Bierunia

Urząd Miasta Bieruń

Panorama miasta Bieruń

Urząd Miasta Bierunia

Strona główna/Aktualności/Rusza kolejna edycja Budżetu Obywatelskiego!

Rusza kolejna edycja Budżetu Obywatelskiego!

Aktualności 25 Czerwca 2021

Rusza szósta edycja Budżetu Obywatelskiego Miasta Bierunia. Na czerwcowej Sesji Rady Miejskiej Radni jednogłośnie podjęli uchwałę w sprawie zasad i trybu przeprowadzania Budżetu Obywatelskiego Miasta Bierunia na rok 2022. Jeszcze w lipcu mieszkańcy będą mogli składać propozycje projektów. Przypomnijmy, że inicjatywa Budżetu Obywatelskiego w Bieruniu została przywrócona po rocznej przerwie spowodowanej trudną do przewidzenia sytuacją budżetową Gminy, związaną z następstwami pandemii COVID-19.

BO

Mieszkańcy do wykorzystania będą mieli 400 000 złotych - z czego połowę na projekty ogólnomiejskie, a drugą połowę na projekty mniejsze. W najbliższych dniach ogłoszony zostanie szczegółowy harmonogram BO oraz jego regulamin.

Pamiętajmy, że własnie dobiegła końca pierwsza edycja Zielonego Budżetu Miasta Bierunia, gdzie mieszkańcy do wykorzystania na zielone projekty mieli 100 000 złotych. Zobacz wyniki - wykaz wybranych do realizacji projektów.

Łącznie na inicjatywy obywatelskie w przyszłorocznym budżecie miasta przewidziana jest kwota 500 000 złotych - 100 000 złotych na wspomniany Zielony Budżet Miasta Bierunia oraz 400 000 złotych na szóstą edycję Budżetu Obywatelskiego.

 

 

Podobne wiadomości:

do góry