• język migowy
  • BIP
Oficjalny portal miasta Bierunia

Urząd Miasta Bieruń

Panorama miasta Bieruń

Urząd Miasta Bierunia

Strona główna/Aktualności/Rewolucji oświetleniowej ciąg dalszy!

Rewolucji oświetleniowej ciąg dalszy!

Aktualności 4 Listopada 2022

Ponad 40 lamp typu LED zostanie zainstalowanych na pięciu ulicach Bierunia w ramach kolejnego etapu Rewolucji Oświetleniowej! Nowe oświetlenie powstanie do końca listopada. Zadanie zostało dofinansowane ze środków Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii.

led1

Bieruń konsekwentnie od kilku lat realizuje inwestycje związane z budową własnego, efektywnego energetycznie oświetlenia ulicznego LED, czy to jako oddzielne zadania, czy w ramach budowy/przebudowy dróg. Nowe oświetlenie jest energooszczędne i ekologiczne, a widoczność, którą zapewnia technologia LED jest 20% lepsza niż w przypadku starych lamp HPS.


W 2021 roku nasza gmina wygrała konkurs na Najlepiej Oświetloną Gminę i Miasto. Na tym jednak nie koniec. Rusza realizacja zadania pn. „Instalacja efektywnego energetycznie oświetlenia na terenie Gminy Bieruń - etap V”.

Na poniższych mapach przedstawiamy, jakie odcinki objęte będą tym etapem rewolucji oświetleniowej.

BIERUŃ STARYetap V

BIERUŃ NOWYetap V

ŚCIERNIEetap V


Oświetlenie przeznaczone do wymiany do końca listopada 2022:

  • ul. Ogrodowa -  6 nowych stanowisk słupowych
  • ul. Kamienna -  18 nowych stanowisk słupowych
  • ul. Kossaka -  5 nowych stanowisk słupowych
  • ul. Spacerowa -  7 nowych stanowisk słupowych oraz 3 oprawy zawieszone na istniejących słupach energetycznych
  • ul. Westerplatte - wymiana opraw wraz z wysięgnikami na istniejących słupach energetycznych (ok 20 szt.)
  • osiedle Chemików  - 3 dodatkowe oprawy typu LED oraz 2 oprawy typu LED zawieszone na istniejących słupach energetycznych. 


Koszt realizacji zadania to 545 807,88 zł. Miasto Bieruń pozyskało na tą inwestycję dofinansowanie o wartości 100 % z budżetu Górnośląsko- Zagłębiowskiej Metropolii w ramach Programu działań na rzecz ograniczenia niskiej emisji.

 

led2Oświetlenie LED na ulicy Marcina
 

Rewolucja oświetleniowa swoim zasięgiem obejmuje kolejne obszary Bierunia. W roku 2020 zamontowano ponad czterysta lamp LED, w 2021 ponad sto sześćdziesiąt kolejnych. Gmina Bieruń regularnie sięga po środki zewnętrzne z wszelkich dostępnych źródeł, by co roku wykonać nowe zadania związane z oświetleniem. 

 

#RewolucjaOświetleniowa trwa!

Podobne wiadomości:

do góry